Jak powiązać kolorystykę i styl dachu?

Decyzja dotycząca kolorystyki dachu nie jest aż tak prosta jak może się wydawać. Nieumiejętne kompozycje kolorystyczne mogą zepsuć cały projekt. Możliwości jest wiele, powinno się zatem dobrze przemyśleć swój wybór, by w efekcie uzyskać podkreślenie stylu budynku.

Budowa domu lub remont jego strony zewnętrznej opiera się o dokładnie przygotowany projekt. Warto zwrócić uwagę na wygląd różnych elementów, także tych, w przypadku których funkcja użytkowa odgrywa główną rolę. Szczególnie istotne wydaje się harmonijne powiązanie kolorystyki i stylu dachu, co utworzy estetyczne zwieńczenie całej budowli.

Budynek to bryła, która stanowi spójną całość, a każdy jego element odgrywa znaczącą rolę. Tylko w momencie, kiedy będą one ze sobą współgrać, stworzą interesującą kompozycję. Dach to jeden z najbardziej newralgicznych punktów całego obiektu, zarówno ze względu na swoje przeznaczenie, jak i fakt, że jest wyeksponowanym i tym samym bardzo widocznym fragmentem budynku.

Sukcesem jest, gdy spełnia on swoją podstawową, użytkową rolę, a jednocześnie zdobi dom i jego otoczenie. Dlatego też dobór kolorystyki pokrycia dachowego jest nie mniej istotną kwestią, co rodzaj materiału oraz jego trwałość.

Jak powiązać kolorystykę i styl dachu?

Pokrycie blachą dachówkową King firmy Blach-Stal - dom GawraW związku z tym, że dach służy nam przez wiele lat i nie wymieniamy go zbyt często, nasza decyzja powinna być przemyślana bardzo starannie i dopasowana do elewacji, stolarki i orynnowania. W przeciwieństwie do farb elewacyjnych gama barw pokryć dachowych jest bardzo ograniczona, więc wybór ich koloru nie powinien być podporządkowany farbie dostępnej przecież w wielu różnych odcieniach. Tę kolejność narzuca już sam proces budowy domu, w którym położenie pokrycia poprzedza wykonanie elewacji.

Blach Stal - pokrycie blachodachówką ElitaPodstawową zasadą przy doborze kolorystyki jest reguła łączenia jasnego z ciemnym, pamiętając, że dach nie może być jaśniejszy niż budynek. Sprawdzonym sposobem jest natomiast dobieranie barw z tej samej palety kolorystycznej, gdyż odcienie  pochodzące z jednego koloru zawsze będą ze sobą współgrać. Wśród ulubionych górę nadal biorą czerwienie, które dobrze łączą się zarówno z żółciami, pomarańczami oraz brązami i nadają ciepły ton.

{logo}Bezpiecznym posunięciem jest również zdecydowanie się w przypadku elewacji na jasne, mało intensywne odcienie beżów, żółci oraz brązów oraz zestawienie ich z ciemnobrązowym lub grafitowym dachem. W ten sposób uzyskujemy bardzo klasyczny wygląd, który pasuje niemal do każdego kształtu domu i wpisuje się łatwo w otoczenie. Tego typu stylizacje pasują również do klinkieru o naturalnym, ceglastym wyglądzie, elementów z piaskowca czy drewna.

Z kolei odpowiedzią na nowoczesne budynki są ciemne - czarne i grafitowe dachy, które podkreślają minimalistyczną bryłę domu. Jeśli chodzi natomiast o kolorystykę systemu rynnowego, to najlepiej wybierać ją z w tym samym kolorze co pokrycie lub o parę tonów ciemniejszą, pamiętając by nie wychodzić poza obręb jednej rodziny barw.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT