Proces projektowania elementów konstrukcji wykonujemy w nowoczesnych programach. Inżynierowie przeprowadzają obliczenia statyczne, których wynikiem jest projekt konstrukcyjny, który realizuje zakład produkcyjny.
Wspomniany efekt pracy w formie projektu oraz plików 3D pozwala zobrazować zamierzenia inwestora i przyjęte rozwiązania. Prefabrykat jest odpowiedzią na potrzeby klienta, uwzględniający również aspekt ekonomiczny.
Zalety budynków prefabrykowanych
Wykwalifikowana kadra, piły CNC oraz zakładowa kontrola produkcji w firmach, które wykonują konstrukcje drewniane gwarantują, że uzyskane prefabrykaty charakteryzują się precyzją wymiarową. Dzięki temu czas montażu jest zdecydowanie krótszy.
Producenci prefabrykatów stosują materiały o określonych wytrzymałościach zgodnych z założonymi w projekcie budowlanym. Drewno konstrukcyjne o klasie minimum C24 i wilgotności maksymalnej 18% jest jedynym dopuszczonym do użytkowania.
Wraz z podpisaną dokumentacją projektową do rąk inwestora powinna trafić deklaracja właściwości użytkowych na dany prefabrykat – zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 roku.
Ponadto, zdecydowanymi zaletami prefabrykatów drewnianych nad pozostałymi, są: ekologia, biodegradowalność i atrakcyjność architektoniczna. Prefabrykowane konstrukcje drewniane to przyszłość. Dlatego warto zapoznać się z ofertą firmy Burkietowicz.
źródło i zdjęcia: Grupa Burkietowicz
Komentarze