ATRA 40 - przemysłowy hełm ochronny z osłoną

ATRA 40 to zaawansowany hełm ochronny, który spełnia normę EN397, gwarantując wysoki poziom ochrony głowy przed zagrożeniami takimi jak spadające lub poruszające się obiekty.

ATRA 40 - przemysłowy hełm ochronny z osłoną

W wersji nieposiadającej systemu wentylacji (ATRA 40, bez zewnętrznego wizjera), hełm ten jest zgodny również z normami EN397 i EN50365 w zakresie ochrony elektroizolacyjnej, chroniąc użytkownika przed niezamierzonym krótkotrwałym kontaktem z przewodem pod napięciem do 440V AC oraz przed ryzykiem porażenia elektrycznego przy napięciach do 1000V AC lub 1500V DC.

Design ATRA 40/ ATRA40V inspirowany jest stylistyką hełmów alpinistycznych, oferując nie tylko ochronę, ale i atrakcyjny wygląd. Hełm wyposażony jest w krótki daszek, który nie ogranicza widoczności, oraz cztery punkty mocowania latarki czołowej.

Do hełmu można dodatkowo zamontować zewnętrzne wizjery, takie jak ATRA S40, ATRA S41 lub ATRA S42, które łatwo przymocowuje się do skorupy za pomocą dedykowanych uchwytów. Hełm posiada także adaptery 30mm do montażu akcesoriów takich jak ochronniki słuchu czy osłony twarzy.

Pasek podbródkowy hełmu zapewnia stabilność dzięki mocowaniu w czterech punktach, a sześciopunktowe mocowanie pasków nośnych dodatkowo zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania. System regulacji pozwala na łatwe dostosowanie hełmu do rozmiaru głowy użytkownika przez obrót pokrętła.

Design ATRA 40/ ATRA40V inspirowany jest stylistyką hełmów alpinistycznych.

Waga hełmu wynosi 430g dla modelu bez wizjera i 520g dla modelu z wizjerem zewnętrznym. Hełm można bezpiecznie przechowywać w oryginalnym opakowaniu przez maksymalnie 5 lat od daty produkcji, a po rozpoczęciu użytkowania, przy normalnych warunkach, jest przeznaczony do użytku przez okres do 5 lat. Skorupa wykonana jest z ABS i jest dostępna w wielu kolorach.

Zastosowania:

  • prace na wysokości,
  • prace arborystyczne,
  • budownictwo,
  • przemysł metalurgiczny,
  • prace pod napięciem,


Źródło i zdjęcia: PROTEKT

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT