Jakie są wady i zalety płaskiego dachu?

Na ogół dachy płaskie są uważane za najbardziej różnorodne i jest to prawidłowy pogląd. Płaski dach, jak żaden inny, daje ogromne możliwości projektowe. Niestety nie ma rzeczy idealnych, więc do wad takiego zadaszenia należą specyficzne wymagania dotyczące izolacji oraz uszczelnienia.

Jakie są wady i zalety płaskiego dachu?

Dachy płaskie - różnorodność w zagospodarowaniu

W przeciwieństwie do popularnych dachów spadzistych, aby  uzyskać pewną i trwałą połać dachową, stanowiącą podstawę dla różnych rozwiązań architektonicznych (od dachowych tarasów użytkowych po układy zazielenienia) należy zadbać o dobrą izolację oraz uszczelnienie dachu płaskiego. To podstawowy krok, który zadecyduje o możliwościach użytkowych dachu. 

Zazielenienie dachu płaskiego fot. Bauder

Praktyczną zaletą płaskiego dachu jest zwłaszcza możliwość chodzenia po nim. Bowiem poprzez wykorzystanie dachu jako tarasu lub zazielenienie jego powierzchni cały budynek zyskuje coś więcej niż tylko atrakcyjną fasadę.

Każda taka modernizacja budynku tworzy dodatkową przestrzeń życiową i mieszkalną - nawet w nowym budownictwie lub w kontekście późniejszych prac renowacyjnych.

Jednocześnie płaski dach pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń wnętrza, zapewniając najwyższy komfort mieszkania. Wykorzystanie przestrzeni można zoptymalizować poprzez uniknięcie stromych powierzchni. Korzyści, które sprawiają, że życie jest dobre dla wszystkich.

źródło i zdjęcia: Bauder

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE