Porada - usuwanie mchu z blachodachówki

Dachówki położone na zacienionych połaciach są bardziej narażone na powstawanie mchów i porostów. Zazwyczaj atakują naturalne dachówki ceramiczne i dachówki cementowe, jak i pokrycia z blach.

Porada - usuwanie mchu z blachodachówki

Zwalczanie mchu z dachu

Mech może pojawić się również na ceramicznych dachówkach glazurowanych o bardzo gładkiej powierzchni. Niestety to tylko kwestia czasu. Czy istnieje skuteczny środek do usuwania mchu? ALGAT od Blachy Pruszyński to specjalistyczny preparat służący do usuwania glonów, mchów i porostów.

Używa się go niezwykle łatwo - wystarczy obficie spryskać mchy i porosty i po kilku dniach należy obumarłe rośliny spłukać wodą. Po takim zabiegu, większość zanieczyszczeń samoczynnie powinna spłynąć, a resztę należy usunąć za pomocą np. szczotki i czystej wody (bez dodatku detergentów).

Po wyschnięciu powierzchni dachu, trzeba ponownie spryskać go środkiem ALGAT i pozostawić do wyschnięcia. Taki zabieg pozwoli na dodatkową ochronę przed ponownym porastaniem. ALGAT ma za zadanie znacznie opóźnić proces ponownego powstawania mchu.

Przy nakładaniu preparatów grzybo- i glonobójczych należy zachować szczególną ostrożność, gdyż są one silnymi chemikaliami. Konieczne będą rękawice i okulary ochronne. Należy też pamiętać o zabezpieczeniu wylotów rur spustowych, by woda z chemikaliami nie spływała prosto do gleby lub na kwiatowe rabatki. Wystarczy podstawić pod rury plastikową beczkę, do których spłynie skażona woda.

Źródło i zdjęcia

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE