W Kärcher świętowano dzień sprzątaczek i sprzątaczów

Ich praca jest niezbędna społecznie, a branża warta miliardy. Karcher podziękował im podczas Thank Your Cleaner Day. Komu? Sprzątaczkom i sprzątaczom.

W Kärcher świętowano dzień sprzątaczek i sprzątaczów

19 października obchodzony był Thank Your Cleaner Day (TYCD). To międzynarodowe święto zapoczątkowane w 2015 roku w Nowej Zelandii przez firmę Karcher. Obecnie na pokładzie projektu jest już 46 krajów pod każdą szerokością geograficzną: od Australii po Dominikanę, od Singapuru po USA.

W Polsce TYCD obchodzony jest od 2019 roku. W tym roku, w ramach podziękowań, pracownicy Karcher odwrócili role. Zakasali rękawy i sami chwycili za mopy i ściereczki mierząc się ze sprzątaniem swych miejsc pracy, by pokazać, że cenią i zauważają ważną pracę osób, które zajmują się tym na co dzień. Jak im poszło? Przekonajmy się!

Dzień inny niż wszystkie – czyli TYCD

19 października był dla polskiego oddziału Karcher wyjątkowy, i to pod wieloma względami. Pracownicy postanowili uhonorować osoby, które spotykają codziennie, z którymi zawsze zamieniają parę słów w firmowej kuchni czy na korytarzu. Gdy kończy się biurowy dzień i zatrudnieni w Karcher pracownicy idą do domów, te osoby swoją pracę rozpoczynają.

Personel sprzątający w siedzibie lidera branży czystościowej czekała tego dnia miła niespodzianka. Okazało się, że gdy panie sprzątające przybyły do firmy, jak co dzień, ich praca była już wykonana. I nawet przeprowadzony obowiązkowo test białej rękawiczki został zdany pomyślnie. Wszystko lśniło czystością a na bohaterki dnia czekała uroczystość przygotowana specjalnie dla nich. Z tortem, słodkościami, podziękowaniami i prezentami.

Na personel sprzątający czekała miła niespodzianka - słodycze, podziękowania i prezenty.

Relację z przebiegu niełatwych zmagań pracowników biurowych Karcher z wymagającym zajęciem jakim jest profesjonalne utrzymanie czystości w przestrzeni publicznej można zobaczyć na specjalnie przygotowanym filmie:

Pracownicy Kärcher odwrócili role. Zakasali rękawy i sami chwycili za mopy i ściereczki mierząc się ze sprzątaniem swych miejsc pracy.

Na filmie najlepiej widać, jak wiele pozytywnych emocji towarzyszyło temu wydarzeniu. Była więc dobra zabawa, integracja oraz doskonale zrobiona, jak oceniły same ekspertki wykonujące te zadania na co dzień – praca. Wydarzeniem objęła patronatem instytucjonalnym Polska Izba Gospodarcza Czystości.

Branża czystościowa w Polsce

Branża utrzymania czystości w naszym kraju dynamicznie się rozwija. Według danych prezentowanych przez Instytut Badawczy Ibis World sektor ten jest na wysokim, ósmym miejscu w Europie pod względem przychodów ocenionych na 3,7 mld Euro. Prym wiodą Francja, Włochy i Hiszpania, gdzie jego wartość wynosi odpowiednio: 17,5 mld, 14,8 mld i 11,6 mld Euro.

Mimo jej strategicznej wagi dla funkcjonowania społeczeństwa, co potwierdziła tym mocniej pandemia, jest ona wciąż niedostatecznie doceniania. Natomiast osoby w niej pracujące często pozostają niezauważane, a ich wysiłki byśmy mogli pracować czy choćby korzystać komfortowo z urzędów, placówek oświaty czy galerii handlowych – pomijane.

Była dobra zabawa, integracja oraz doskonale zrobiona praca.

Współcześnie branża ta jest wysoce zaawansowana technologicznie. Praca w niej wymaga wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Czasy, gdy osoby sprzątające dysponowały wiaderkiem z wodą i ścierką, są już – zdecydowanie słusznie – minione.

Podczas TYCD, co widać także na filmie, pracowały zaawansowane sprzęty, takie jak szorowarki do posadzek w tym pierwsza w pełni autonomiczna maszyna tego typu na rynku, czyli KIRA B 50. Automatyzacja, technologiczne zaawansowanie, urządzenia bateryjne, to kierunki w których branża będzie się według wszystkich prognostyków nadal bardzo szybko rozwijać.

Warto wprowadzać ten temat do debaty publicznej, gdyż zdaniem firmy Karcher, każda praca, a szczególnie tak potrzebna i znacząca, jak utrzymanie czystości zasługuje na docenienie i zauważenie. TYCD to tylko symbol, który ma zachęcić do zwykłego, prostego powiedzenia kilku miłych, życzliwych słów osobom, które dbają o porządek. Do czego namawiamy nie tylko w TYCD, ale każdego dnia!źródło i zdjęcia: Kärcher

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT