Ponadczasowa czerń w aranżacji strefy kąpielowej

Elegancka czerń w strefie kąpieli jest interesującą alternatywą dla pastelowych kolorów. Czarną barwę wybierają zazwyczaj osoby, które nie lubią aranżacyjnej monotonii.

Ponadczasowa czerń w aranżacji strefy kąpielowej

Strefa kąpieli w modnej czerni

Czarny kolor w roli głównej jest propozycją dla koneserów preferujących nietuzinkowe rozwiązania i zestawienia. Dla nich właśnie projektant wykreował przykładowe studio kąpielowe. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu lampkami ledowymi kompozycja ta - mimo że ciemna - nie przytłacza. Czerń pod wpływem światła staje się jakby delikatniejsza, łagodnieje. Aranżacja, choć wyrazista, sprzyja wieczornemu relaksowi i wyciszeniu.

W strefie kąpieli króluje prostokątna czarna wanna, do której dobrano nowoczesną baterię Adore Black-Chrome, pięknie łączącą czerń z chromem. To model czterootworowy, który mechanizm wewnętrzny ma ukryty, a na zewnątrz widać tylko długą płaską wylewkę, dyskretny uchwyt sterujący, niewielki przełącznik wanna/natrysk i cylindryczną rączkę prysznicową. Elementy te mogą być zamontowane na obrzeżu wanny, na obudowie albo specjalnej półce. Bateria wyposażona jest w regulator ceramiczny, odpowiadający za jej trwałość i niezawodne działanie. Na końcu wylewki znajduje się aerator napowietrzający strumień wody, dzięki czemu mniej jej zużywamy.

Dodatki i armatura w czarnym kolorze

Nie trzeba od razu malować na czarno ścian czy wykładać ich czarnymi płytkami, by stworzyć modną łazienkę w wersji black. Wystarczą dodatki i efektowna armatura - jak w aranżacji z mozaiką w geometryczno-orientalne wzory. Do strefy wanny wybrano baterię Zicco Black, która charakteryzuje się nie tylko matowo-czarnym kolorem, lecz także formą opartą na motywie prostokąta. Urządzenie to wyposażone jest w regulator ceramiczny. Nad wanną ulokowano industrialną półkę, a jeszcze wyżej znajduje się czarny napis, przyciągający uwagę i nadający stylizacji indywidualny rys.

Do udekorowanej mozaiką strefy prysznica projektant wybrał czarny zestaw natryskowy z deszczownią Squerto Lux Black. Ma dużą kwadratową głowicę deszczowni i niewielką jednofunkcyjną, również kwadratową rączkę natrysku. Zastosowany w nich system easy clean ułatwia usuwanie kamienia wapiennego. Praktycznym dodatkiem jest płaska półka na kosmetyki z regulacją mocowania.

Zicco Black bateria natryskowa ścienna; Squerto Lux Black zestaw natryskowy z deszczownią; Slim Pro odpływ liniowy; Zicco Black bateria umywalkowa stojąca.

Z jakim kolorem połączyć czerń?

Kontrastowe zestawienie bieli z czerni jest zawsze w modzie, a oprócz ponadczasowości cechuje się też wyjątkową elegancją. Jeśli jednak zależy nam na wykreowaniu stylizacji innej niż wszystkie, „z pazurem”, spróbujmy połączyć inny kolor z czernią. Wykorzystajmy na przykład miętową zieleń, jak w trzeciej aranżacji. Dzięki czarnej armaturze i podłodze ta bardzo spokojna ekologiczna kompozycja zyskała dynamikę. Co ważne, atutem zastosowanej w tym wnętrzu armatury jest nie tylko matowo-czarne wykończenie, ale także współgrająca z wystrojem ekologiczność.

Ścienna bateria Vitto Black Verdeline posiada nowoczesną głowicę ceramiczną i oszczędza wodę nawet do 50% w porównaniu z tradycyjną baterią. Wpływ na to ma wbudowany ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku. Baterii towarzyszy zestaw natryskowy Phila Black wyposażony w Auto Clean System, który zapewnia samoczynne czyszczenie dysz rączki z kamienia wapiennego.

VITTO BLACK VERDELINE Bateria umywalkowa stojąca nablatowa; VITTO BLACK VERDELINE Bateria natryskowa ścienna; Phila Black zestaw natryskowy przesuwny.

Źródło i zdjęcia: FERRO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT