Dwa urządzenia Kärcher zdobyły nagrodę Red Dot Design 2021

Mop elektryczny FC 7 i myjka ciśnieniowa K Mini firmy Kärcher zostały docenione przez jury i zdobyły prestiżową nagrodę Red Dot Design Award. Nagroda ta jest przyznawana od 1955 roku i należy do najbardziej uznanych konkursów wzorniczych na świecie. Red Dot Design Award to gwarancja niezawodności, ergonomii i jakości.

Dwa urządzenia Kärcher zdobyły nagrodę Red Dot Design 2021

Cechy nagrodzonych produktów Kärcher 

Mop elektryczny FC 7 Cordless usuwa wszystkie rodzaje suchych i wilgotnych codziennych zanieczyszczeń w jednym przejściu roboczym. Jest on dostępny na rynku od września 2020 roku. Nowy okręt flagowy wśród urządzeń Kärcher do czyszczenia podłóg działa w oparciu o cztery przeciwbieżne pady czyszczące, które są stale zwilżane świeżą wodą i detergentem. Pady niezawodnie zbierają wszystkie rodzaje domowych zanieczyszczeń i wycierają podłogę zarówno podczas ruchu do przodu, jak i do tyłu. Dzięki systemowi 2 zbiorników, brudna woda jest przechowywana w oddzielnym pojemniku i nie rozprzestrzenia się po podłodze. Również większe cząstki zabrudzeń, takie jak płatki kukurydziane czy włosy nie stanowią wyzwania dla FC 7, wcześniejsze odkurzanie nie jest konieczne.

Mop elektryczny FC 7 Cordless fot. Kärcher

Kärcher zachwycił także swoją najmniejszą myjką ciśnieniową, K Mini. Dzięki szczególnie małym rozmiarom i schowkowi na akcesoria, K Mini znajdzie swoje miejsce w każdym, nawet najmniejszym domu lub mieszkaniu. Oprócz doniczek z kwiatami i mebli ogrodowych, ta kompaktowa myjka ciśnieniowa jest również odpowiednim rozwiązaniem do czyszczenia wózków dziecięcych, rowerów i skuterów.

Myjka ciśnieniowa K Mini fot. Kärcher

Jestem niezmiernie zadowolony z wygranej w konkursie Red Dot Design Award, ponieważ oba te urządzenia są na swój sposób innowacją na skalę światową - mówi zachwycony Michael Meyer, dyrektor ds. wzornictwa przemysłowego produktów konsumenckich w firmie Kärcher - Oprócz walorów estetycznych, jury wybrało FC 7 i K Mini w szczególności za ich rewolucyjne koncepcje, w tym doskonałą funkcjonalność i ergonomię. Urządzenia te były w stanie zachwycić we wszystkich kryteriach oceny i zaoferować naszym klientom najlepsze rozwiązanie ich codziennych problemów związanych z utrzymaniem porządku!

Urządzenia Karcher nie pierwszy raz zostały docenione są przez jury konkursu Red Dot Design - w poprzednich edycjach nagrodę zdobyły m.in. pompy ciśnieniowe.

Jury konkursu Red Dot Design

Jury Red Dot składa się z około 50 międzynarodowych ekspertów, w tym niezależnych projektantów, profesorów wzornictwa i dziennikarzy specjalistycznych, którzy testują, omawiają i oceniają każde zgłoszenie indywidualnie. Produkty nie konkurują więc ze sobą, lecz są oceniane indywidualnie. Przy ocenie brane są pod uwagę takie kryteria jak estetyka, funkcjonalność, ergonomia i stopień innowacyjności.

Red Dot Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa na świecie i cieszy się doskonałą reputacją na całym świecie.

źródło i zdjęcia: Kärcher

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE