Regały półkowe - kiedy i dla kogo?
Regały półkowe to jedne z najchętniej wybieranych w naszym kraju. Mają uniwersalne zastosowanie oraz bardzo elastyczną konstrukcję - na którą składają się rama i półki. Dzięki możliwości ich swobodnego rozmontowywania, możemy stworzyć regał dopasowany do naszych potrzeb - na którym zmieścimy nawet najtrudniejsze w przechowywaniu obiekty, a nietypowych gabarytach lub kształtach.
Zaletą regałów półkowych jest także łatwy dostęp do przechowywanych towarów, po które możemy sięgnąć stojąc z obu stron tego mebla. Ponadto, niektóre spośród dostępnych mebli - na przykład półkowe regały Meta - występują w wersjach wyposażonych w półki ukośne, regały na opony lub felgi, a także inne przedmioty wymagające zabezpieczenia w czasie przechowywania.
Regały o dużej rozpiętości - dla przechowywania towarów wielkogabarytowych
Regały o dużej rozpiętości półek znajdują zastosowanie w różnego typu magazynach, a także sklepach budowlanych, ogrodniczych, meblarskich. Wszędzie tam, gdzie przechowuje się lub sprzedaje asortyment dużych rozmiarów - można korzystać właśnie z regałów dużej rozpiętości.
Szczególnie polecanym modele regałów dużym rozmiarów są Meta Speed Rack - skręcany regały stosowane również w branży przemysłowej. Ich prosta konstrukcja pozwala na stworzenie przestrzeni dostosowanej do naszych potrzeb - na przykład półek o głębokości dochodzącej do jednego metra i długości kilku metrów. Zaletą tego wyboru jest fakt, że ramy i trawersy wykorzystane w ich konstrukcji zostały pokryte wzmacniającą warstwą ocynku.
Regały paletowe - do przechowywania towarów paletowanych
Regały paletowe to alternatywa względem regałów o dużej powierzchni. Nadają się idealnie do bezpiecznego przechowywania ładunków paletowych - niezależnie czy zostały ulokowane na palecie drewnianej czy plastikowej. Regały do towarów paletowanych są również w dużym stopniu elastyczne - ich konstrukcję można dostosować do rozmiaru przechowywanych na paletach towarów.
Ponieważ regały na towary paletowane są często obciążane dużymi ładunkami, polecamy wybierać modele wykonane w całości z wysokiej jakości blachy, pokrytej dodatkowo warstwą ocynku. Warto zwrócić uwagę na sposób jej naniesienia - który ma duży wpływ na wytrzymałość danego regału. Polecamy zwłaszcza meble ocynkowane tzw. metodą Sendzimira, która pozwala wytworzyć solidną warstwę ochronną, przeciwdziałającą powstawaniu korozji.
Na koniec warto wspomnieć, że dla bardziej wymagających odbiorców istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych form regałów - na przykład konstrukcji stalowych typu antresola, regałów biurowych, regałów dynamicznych oraz regałów przeznaczonych do tworzenia wielopoziomowej zabudowy.
Komentarze