Folia stretch – materiał zabezpieczający

Folia stretch to często niedoceniany przez jego użytkowników materiał. Tymczasem, znajduje on zastosowanie w najróżniejszych branżach oraz przy wykonywaniu rozmaitych czynności. Z folii tej korzystamy zarówno w naszym własnym gospodarstwie domowym – na przykład owijając w folię produkty spożywcze – jak i w dużych halach magazynowych, gdzie wykorzystywana jest jako środek zabezpieczenia towarów paletowanych. Niezależnie od sposobu wykorzystania folii, warto sięgać po tę wysokiej jakości. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – kiedy warto korzystać z folii stretch oraz po jaki jej rodzaj warto sięgać.

Folia stretch – materiał zabezpieczający

Folia stretch – zalety wynikające z jej stosowania

Folia stretch to materiał służący do zabezpieczania różnego rodzaju opakowań, ładunków, produktów oraz wyrobów. Znajduje zastosowanie zarówno w pakowaniu obiektów niedużej wielkości, jak i tych wielkogabarytowych. Czemu tak często korzysta się właśnie z folii stretch? Przede wszystkim należy wskazać na podstawowe parametry wynikające z jej budowy.

Jest to materiał świetnie izolujący przed dostępem powietrza, wilgoci, pyłków, kurzu oraz innych drobinek mogących znajdować się w powietrzu. Towar owinięty szczelnie w folię będzie niemal całkowicie odizolowany od warunków zewnętrznych. Co równie ważne, folia stretch jest rozciągliwa.

Pozwala to na jej naciągnięcie w czasie owijania towarów, a zwłaszcza na dokładne pokrycie miejsc szczególnie wymagających lub trudno dostępnych. Dzięki temu owijany towar jest również usztywniony, co pozytywnie wpływa na jego stabilność w czasie transportu, załadunku i rozładunku. W rezultacie towar opakowany w folię stretch rzadziej ulega wypadkom lub uszkodzeniom.

Najważniejsze parametry folii stretch

Folia stretch jest łatwo dostępna – zaopatrzyć się w nią możemy w niemal każdym markecie budowlanym, a także różnego typu sklepach o mniejszej powierzchni. W wyborze konkretnego rodzaju folii należy kierować się przede wszystkim dwoma kryteriami, którymi są – waga oraz rozmiar danej folii.

Zwracając uwagę na wagę danej folii, należy rozróżnić wagę netto, czyli ciężar samej folii, od wagi brutto, czyli ciężaru obejmującego również tubę. Ta ostatnia może ważyć od 200 do nawet 500 g, w zależności od rozmiaru samej folii. Grubość folii to jej kolejna istotna cecha. Najczęściej, mamy do wyboru folię grubą na 17, 20 lub nawet 23 µm.

Pierwsza z nich jest oczywiście najsłabsza, jednak – sprawdza się w przypadku wielu towarów, które wymagają jedynie cienkiej warstwy osłonowej. Folia o grubości 20 µm jest najbardziej uniwersalna i najczęściej stosowana.

Ostatnia z wymienionych to folia najbardziej wytrzymała, stosowana przede wszystkim (choć nie wyłącznie) w magazynach. W folie tego typu zaopatrzysz się na: https://www.folie-stretch24.pl/. Warto na koniec zwrócić uwagę, że folie sprzedawane są w formie rolek. Taka postać znacznie ułatwia korzystanie z nich.

Źródło i zdjęcia: folie-stretch24

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT