Sposób na - skuteczną metamorfozę w kuchni!

Na wiosnę wszystko budzi się do życia i właśnie wtedy chętniej zmienimy coś we własnym domu. Dekorujemy, zmieniamy aranżacje lub po prosty przestawiamy. Co jeśli to nam nie wystarczy? Ekspert Pfleiderer podpowiada, jak w prosty sposób można odmienić kuchenne wnętrze!

Sposób na - skuteczną metamorfozę w kuchni!

Sposób na mała i dużą metamorfozę kuchni

"Silniejsze wiosną słońce prowokuje nas do tego, aby kuchnię nie tylko wysprzątać, ale też odmienić i odświeżyć. Zrobić coś, aby tę wiosnę można było poczuć także w domu. Przeprowadzenie takich stylistycznych zmian w każdej kuchni umożliwiają właśnie nasze materiały" – zapewnia Aldona Słapa-Nowacka Product Manager w firmie Pfleiderer.

Pani Aldona Słapa-Nowacka podkreśla, że w ofercie Pfleiderera znajdziemy ponad 360 dekorów, ale jeśli zależy nam na tym, aby nasza kuchnia była jednocześnie wiosenna i modna, powinniśmy sięgnąć po nowoczesne, naturalne dęby (np. dekory: Dąb Springfield Jasny i Dąb Artisan) oraz głęboką, wyrazistą zieleń (Labrador).

Wzory te w sposób interesujący prezentują się razem, a już w szczególności – na meblach kuchennych. Dodanie do tego wyrazistego czarnego blatu (Terrazzo Nero), stworzy bardzo modną aranżację w stylu naturalnym.

Jest wiele możliwości na użycie materiałów. Wszystko opiera się na naszej fantazji i pomysłowości. Mała wiosenna metamorfoza dedykowana jest tym, którzy chcą jedynie odnowić kuchnię. Wystarczy kilka drobnych zabiegów, ciekawych trików i mamy stare wnętrze w wiosennej odsłonie.

Mała wiosenna metamorfoza w kuchni:

  • Warto wymienić tylko górne albo tylko dolne fronty w szafkach. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też wymiana pojedynczych sztuk w ciągu szafek górnych lub dolnych. Taki zabieg umożliwia punktowe wprowadzenie koloru do wnętrza – w wiosennej odsłonie może to być ciemna zieleń (Labrador) na tle dekoru imitującego żywe drewno jesionu (Jesion Firenze Jasny).
  • Wymiana blatu to dobry pomysł, ponieważ są ważnym elementem wystroju kuchni. Nowy, wyrazisty blat odmieni każdą kuchnię. Tej wiosny modne są ciemne i monochromatyczne blaty o autentycznej kamiennej strukturze, które dobrze komponują się ze sprzętem AGD w kolorze czarnym. Równie efektownie prezentują się też blaty drewnopodobne, utrzymane w rustykalnej, naturalnej stylistyce (Dąb Artisan, Dąb Lorenzo).
  • W wiosennej kuchni powinny pojawić się rośliny. Mogą to być kwiaty w doniczkach, zioła czy kompozycje typu „las w słoiku”. Mogą to być również tekstylia z motywami roślinnymi: zasłony, obrusy i poduszki, a także grafiki i zdjęcia. Jeśli chcemy złapać wiosenne promyki, postawmy na półkach mosiężne doniczki i akcesoria, a jeśli chcemy podkreślić przywiązanie do przyrody, zadbajmy o dodatki wykonane z naturalnego drewna – podkładki pod naczynia, deski do krojenia lub tace.

Sposób na dużą wiosenną zmianę:

To zdecydowanie większe wyzwanie i już nie tylko wprowadzenie nowych dodatków, ale często zmiana kolorystyki czy stylu całego wnętrza. W praktyce oznacza dużą ingerencję w dotychczasową przestrzeń i zazwyczaj wiąże się też z większymi kosztami. Duża wiosenna metamorfoza w kuchni to:

  • Wymiana mebli obejmuje zazwyczaj całość wyposażenia – począwszy od szafek kuchennych, przez regały, blaty, wyspę kuchenną, a skończywszy na stole i krzesłach. Jeśli nowe meble mają korespondować z aurą za oknem i podkreślać naturalność aranżacji, to warto sięgnąć po wyrazisty, dębowy wzór ze szpachlowanymi otworami po sękach, taki jak Dąb Artisan. Świeżo prezentuje się też kuchnia z szafkami w tonacji głębokiej, butelkowej zieleni (dekor Labrador) i czarnym blatem.
  • Ściany można odnowić je na wiele sposobów: pomalować, położyć tapetę lub fototapetę. Płytki ceramiczne czy płyty z kamienia – często stosowane w kuchniach – mają przede wszystkim zabezpieczać ścianę nad blatem. Warto pamiętać, że można zastąpić je ściankami przyblatowymi o takim samym dekorze jak na szafki czy blaty. Taki zabieg umożliwia stworzenie jednolitej i spójnej stylizacji.
  • Wymiana piekarnika, lodówki czy płyty grzewczej to kosztowna inwestycja. Jednak nowe AGD z pewnością doda wnętrzu nowoczesności. Może też podnieść walory estetyczne kuchni, jeśli tylko dobrze komponuje się ze stylistyką mebli.

"Sposobów na odmienienie kuchni jest wiele. Dlatego sądzę, że lada dzień małe lub duże wiosenne metamorfozy rozpoczną się w naszych domach, a kuchnia – jako to najważniejsze miejsce – zainspiruje nas do dalszych zmian. Będzie swoistym punktem odniesienia przy aranżacji kolejnych pomieszczeń" – podsumowuje Aldona Słapa-Nowacka.

Źródło i zdjęcia: Pfleiderer

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE