Jak zamontować zestaw spływowy boczny?

Zestaw spływowy boczny to kompletne rozwiązanie do suchej zabudowy.

Jak zamontować zestaw spływowy boczny?

Zestaw spływowy boczny - krok po kroku

Za pomocą zestawu spływowego bocznego w prosty sposób można wykonać odpływ liniowy znajdujący się w jednej płaszczyźnie z podłogą w domowych łazienkach, ale również w publicznych prysznicach. Natomiast w połączeniu z elementami jastrychowymi fermacell można wykonać nie tylko estetyczny odpływ wody, ale również stworzyć trwałą, mocną i w pełni odporną na wilgoć powierzchnię całej podłogi.

Kompletny zestaw spływowy boczny świetnie sprawdza się w systemach suchej zabudowy, w których odprowadzanie wody odbywa się poprzez rynnę odpływową umieszczoną w płaszczyźnie podłogi. Największymi zaletami takiego rozwiązania są nieograniczone możliwości aranżacyjne łazienek i salonów kąpielowych zarówno w obiektach komercyjnych, jak i w domach jednorodzinnych.

Niewielkie rozmiary zestawu spływowego (grubość 42,5 mm), sprawiają że system można zamontować w podłodze o wysokości zaledwie 5,5 cm! Rozwiązanie, polecane przez firmę fermacell, charakteryzuje się prostym montażem oraz wysoką precyzją wykonawczą, uzyskaną dzięki wstępnie zdefiniowanemu spadkowi.

Zestaw spływowy boczny świetnie sprawdzi się w połączeniu z elementami jastrychowymi Powerpanel TE. Technologie te bardzo dobrze się uzupełniają, a to pozwali uzyskać dokładne i trwałe połączenie obu powierzchni.

Kompletny zestaw spływowy boczny można także swobodnie stosować w oparciu o technologię tradycyjnego jastrychu. Zastosowane rozwiązanie jest trwałe i bardzo wytrzymałe.

System oprócz tego, że wygląda bardzo estetycznie, jest także wygodny w użyciu przez osoby niepełnosprawne. Dzięki wysokiej odporności gotowych powierzchni bez problemu można się na nich poruszać wózkami inwalidzkimi. Fermacell Powerpanel TE polecany jest również do płytek wielkoformatowych, co jeszcze bardziej poszerza jego możliwości przy projektowaniu wnętrz.

Kompletny system fermacell składa się z:

  • dwóch wyprofilowanych elementów, dzięki którym można uzyskać powierzchnię spływu o wymiarach 1.000 x 1.000 mm,
  • zestawu spływowego o grubości 42,5 mm (polistyren 30 mm oraz płyta Powerpanel H2O 12,5 mm), elementy hydrauliczne: kolano odpływowe z syfonem wraz z rynienką i kratką.

W pierwszej kolejności nanosimy dwurzędowo specjalny klej do jastrychu Fermacell na polistyrenową zakładkę stopniującą. Następnie na całą powierzchnię spływu nanosimy klej i nakładamy wierzchnią warstwę z płyty Powerpanel H2O. Obie płyty łączymy wkrętami w odstępach wynoszących ok. 25 cm.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie zestawu spływowego bocznego we właściwym miejscu. Następnie naklejamy samoprzylepną taśmę uszczelniającą na rynnę odpływową i płytę Fermacell Powerpanel H2O.

Oprócz tego naklejamy taśmy uszczelniające w miejscach połączenia ściany z podłogą i ściany ze ścianą oraz dwukrotnie pokrywamy całą powierzchnię folią w płynie marki Fermacell. Ostatnią czynnością jest wykończenie podłogi płytkami ceramicznymi.

Opracowanie: redakcja budownictwob2b

Źródło i zdjęcia: Fermacell 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE