Lakierowane płyty premium PrimeBoard do białej kuchni

Ponadczasowość, uniwersalność i niewymuszona elegancja, taka jest biała kuchnia. Jak ją zaaranżować, aby była jeszcze piękniejsza? – podpowiada Aldona Słapa-Nowacka ekspert z firmy Pfleiderer.

Lakierowane płyty premium PrimeBoard do białej kuchni

Biały kolor powiększa optycznie pomieszczenia oraz je rozjaśnia, daje też poczucie lekkości i schludności, stąd jego niesłabnąca popularność. Biała kuchnia jest również niezwykle uniwersalna: dobrze komponuje się z różnymi kolorami, dodatkami i materiałami wykończeniowymi, dlatego z łatwością można przeprowadzać częste zmiany designu kuchni.

Zaletą białych mebli jest także ich praktyczność, ze względu na utrzymanie porządku, bowiem w przeciwieństwie do tych ciemnych, ślady tłuszczu oraz kurzu są mniej widoczne.

- Białe meble kuchenne to swego rodzaju klasyka i ponadczasowość. Jakość białego wyposażenia możemy jednak zdecydowanie podnieść, jeśli do ich produkcji zastosujemy lakierowane płyty klasy premium - PrimeBoard. Są one dostępne w dwóch rodzajach wykończenia powierzchni: lakierowanej XTreme High Gloss oraz matowej PrimeBoard XTreme Matt.

- Pierwsza z nich charakteryzuje się wysokim połyskiem i sprawia, że powierzchnia mebli zyskuje perfekcyjny efekt lustra. Druga - idealnie matowa, charakteryzuje się satynową, przyjemną w dotyku powierzchnią i sprawia wrażenie materiału ciepłego oraz stonowanego – podkreśla Aldona Słapa-Nowacka, category manager Pfleiderer. Wytrzymałość oraz niezwykle wyrafinowane wykończenie zapewnia, unikatowa technologia produkcji PrimeBoard.

Właściwości płyt typu PrimeBoard

Wrażenie ładu i czystości to coś czego pragniemy w naszych kuchniach, a takie odczucie dają białe meble. Dla użytkowników równie ważne jest to, aby meble były łatwe w pielęgnacji i dostosowane do „kuchennej rzeczywistości”. Takie są struktury XTreme Matt i XTreme High Gloss, które posiadają właściwości bardzo przydatne nie tylko w białej kuchni.

Wzbogacono je o tzw. efekt anti-fingerprint. Oznacza to, że pokrywa ją specjalna powłoka, która chroni meble przed zabrudzeniami i śladami dłoni oraz ułatwia czyszczenie bez konieczności użycia silnych detergentów. Druga jest za niezwykle odporna na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne.

- Wszystkie płyty typu PrimeBoard są bardzo wytrzymałe. Do ich produkcji używamy wyłącznie utwardzanych światłem UV lakierów akrylowych bez zawartości rozpuszczalnika. Ponadto płyty produkowane są przy użyciu nowatorskiej technologii, która opiera się na połączeniu dwóch systemów produkcji: metody Hot Coating i nanoszenia lakieru za pomocą kalandra. To jedyna tego typu metoda stosowana w Europie – podkreśla Aldona Słapa-Nowacka.

Płyty PrimeBoard zostały wykonane przy użyciu zaawansowanej techniki, co sprawia, że kuchnie, które z nich powstają, mają również bardzo trwały kolor. Nie musimy obawiać się, że wraz z upływem czasu białe fronty szafek pożółkną. Białe meble kuchenne mogą zatem służyć nam przez długie lata.

Źródło i zdjęcia: Pfleiderer

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE