Nowość! Kolekcja Green Living marki Pfleiderer

Pfleiderer wspiera zrównoważone i przyjazne dla środowiska zastosowanie płyt drewnopochodnych w inwestycjach budowlanych. Produkt Pfleiderer o nazwie LivingBoard jest klejony bez użycia formaldehydu i w efekcie wyróżnia go szczególnie niski poziom emisji. Został mu przyznany, między innymi, znak ekologiczny „Błękitny Anioł”.

Nowość! Kolekcja Green Living marki Pfleiderer

Czas na zdrowsze i bezpieczniejsze powietrze w pomieszczeniach przez wiele lat. Na targach BAU w Monachium Pfleiderer zaprezentował różne wersje płyty LivingBoard klejonej bez użycia formaldehydu. Materiał charakteryzuje się, między innymi, niską emisją lotnych związków organicznych.

- W ostatnich latach zrównoważone budownictwo staje się coraz bardziej popularne. Do produkcji swoich rozwiązań Pfleiderer używa wyłącznie drewna pochodzącego ze zrównoważonej gospodarki leśnej. W serii LivingBoard używamy również spoiwa całkowicie wolnego od formaldehydu. Oznacza to, że płytę wiórową cechuje wyjątkowo niska emisyjność, co zapewnia wysoką jakość powietrza w domowym zaciszu - tłumaczy Claus Seemann, Head of Core Product Management Pfleiderer.

Oprócz odpowiedzialnego procesu produkcyjnego, dzięki swoim parametrom fizycznym linia LivingBoard, produkowana przez Pfleiderer, spełnia wysokie wymagania dla materiałów wykorzystywanych w konstrukcjach drewnianych. Nadaje się szczególnie do zastosowania w budynkach o konstrukcji drewnianej, wykończeniach wnętrz, a także na zewnętrznych konstrukcjach budynków.

- LivingBoard można stosować niezależnie od kierunku. Zapewnia również o 80% wyższą wytrzymałość na zginanie w płaszczyźnie poprzecznej do kierunku, w którym płyta została wyprodukowana - wyjaśnia Claus Seemann.

Wytwarzane są cztery wersje tej zrównoważonej płyty wiórowej. Typ P5 nadaje się do stosowania w środowisku wilgotnym i może być w takich warunkach również wykorzystywany jako drewnopochodny element konstrukcyjny. Firma Pfleiderer opracowała również dwie inne wersje do stosowania w trudnych i niesprzyjających warunkach, co umożliwia nieszlifowana powierzchnia „contiprotect".

- Dzięki wysokiej jakości nieoszlifowanej powierzchni „face contiprotect”, płyty LivingBoard typu P5 i P7, pochłaniają wilgoć ze znacznym opóźnieniem, mogą być więc również stosowane jako elementy konstrukcyjne - zaznacza Claus Seemann.

Linia LivingBoard wytwarzana jest z drewna zielonego, takiego jak świerk i jodła, a także z tartacznych produktów ubocznych. Wykorzystane drzewne produkty leśne posiadają certyfikaty FSC® lub PEFC™ (FSC-C011773, PEFC/04-32-0828).

Ze względu na brak formaldehydu w spoiwie, stopień emisyjności tego naturalnego materiału budowlanego jest 70% poniżej obowiązującej normy E1. Dzięki ogólnie niskiej emisji LZO, linia LivingBoard otrzymała znak ekologiczny „Błękitny Anioł”.

Materiał spełnia zatem wysokie standardy dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach i jest alternatywą dla płyt OSB. Płyta wiórowa otrzymała również certyfikat „Premium Quality”, przyznawany przez niemieckie stowarzyszenie badające jakość płyt drewnopochodnych Qualitätsgemeinschaft Holzwerkstoffe e.V. Niemiecka Rada ds. Zrównoważonego Budownictwa („Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen” - DGNB), która jest wiodącą organizacją działającą na rzecz promocji zrównoważonego budownictwa, włączyła również produkty Pfleiderer do swojego cieszącego się uznaniem systemu informacji o materiałach o nazwie DGNB Navigator.

Źródło i zdjęcia: Pfleiderer

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE