5 sposobów na inne wykorzystanie farby

Malowanie wnętrz to nie tylko malowanie ścian! Odpowiednimi farbami można też zmienić kolor drzwi, podłogi, mebli, odświeżyć glazurę albo przygotować oryginalne, ścienne dekoracje, które będą ciekawie zdobić dom.

5 sposobów na inne wykorzystanie farby

1. Malowanie mebli

Zamiast pozbywać się starych krzeseł, komód czy regałów, można je zwyczajnie przemalować, przywracając im dawny urok. Najlepiej sprawdzą się do tego emalie z serii Tikkurila Everal Aqua. Dostępne w trzech stopniach połysku i w ponad 13 tys. kolorów pozwolą wykreować zachwycające kompozycje praktycznie na każdy gust. By nadać aranżacji odrobinę blasku, meble można też pomalować perłową farbą Tikkurila Taika Pearl Paint w odcieniach srebra lub złota. Będą stylowo połyskiwać, delikatnie rozświetlając domowe pomieszczenia.

Malowanie mebli farbami Tikkurila

2. Nowe wejście

Emalia Tikkurila Everal Aqua to również sposób, by zmienić kolor drzwi i ożywić wnętrze już na wejściu. Przemalowane chociażby na wyrazisty błękit będą się efektownie odznaczać na tle szarych ścian, dodając pomieszczeniu wyrazu. Lampy i wazony w kolorze miedzianego złota dopełnią aranżację i wprowadzą do domu klimat glamour.

3. Malowanie podłogi

Gdy drewniana podłoga wymaga odświeżenia, nic nie stoi na przeszkodzie, by także ją przemalować. Jeśli drewno nie ma głębokich uszkodzeń i nie wymaga gruntownego remontu, proces malowania można przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy farba Tikkurila Betolux Akva, która daje wiele możliwość aranżacyjnych. Produkt można bowiem zabarwić na dowolnie wybrany kolor spośród tysięcy odcieni, co ułatwia kolorystyczne dopasowanie podłogi do pozostałych elementów wystroju.

4. Malowanie glazury

Kafelki w łazience lub kuchni lata świetności mają za sobą? Nie trzeba ich wcale zrywać! Z produktami Tikkurila można zmienić ich kolor i wzór, by wpasowały się w najnowsze trendy. Ważne jest tylko, aby zastosować podkład Tikkurila Otex Akva, który zagwarantuje odpowiednią przyczepność farby nawierzchniowej i pozwoli cieszyć się pięknym efektem na dłużej.

Podkład Tikkurila Otex Akva na glazurze

5. Tworzenie dekoracji

Z odpowiednią farbą można stworzyć w domu naprawdę wyjątkowe dekoracje, które mogą zachwycać kolorem, fakturą czy wzorem. Błyszczący księżyc w pokoju dziecka wyczarowany z pomocą fluorescencyjnego laserunku Tikkurila Taika Glow, powierzchnia tablicowa w ulubionym kolorze na ścianie, która przyciąga na dodatek magnesy, a może mieniące się ozdoby - z Tikkurila możliwości są niemalże nieograniczone.

Źródło i zdjęcia: Tikkurila

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE