Farba Flamingo kolorem 2019 roku firmy Tikkurila

W nowej kolekcji Tikkurila Color Now 2019 króluje 16 intensywnych barw - czerwienie, zielenie, odcienie błękitu, żółcienie. Kolorem przewodnim został wybrany energetyczny róż - Flamingo.

Farba Flamingo kolorem 2019 roku firmy Tikkurila

K319 Flamingo to odważna, intrygująca propozycja kolorystyczna nawiązująca do egzotycznych ptaków. Ekstrawagancka barwa pobudza wyobraźnię i wprowadza pozytywną energię wszędzie, gdzie się pojawia - od natury po modę, sztukę i wystrój wnętrz.

Tikkurila wybrała ją na kolor roku 2019 jako odpowiedź na często obecny w codziennym życiu niepokój i szaleńcze tempo dzisiejszego świata. To swoisty symbol otwartości na nowe idee, doskonale łączący świeżość z tym, co znajome.

Kolekcja Tikkurila Color Now 2019

Kolekcja Tikkurila Color Now 2019 została opracowana przez jury, w skład którego weszli: analityczka trendów Susanna Björklund, dyrektor kreatywny i artysta Niclas Engsäll, a także ekspertki od kolorów Tikkurila - Irina Hanhisalo oraz Marika Raike.

Główną myślą przyświecającą jury było przełamywanie granic. Kolekcja ma zachęcić wszystkich do tego, by nie bać się własnych pomysłów i odważnie sięgać po nowe kolory w wystroju wnętrz.

K319 Flamingo z kolekcji Tikkurila Color Now 2019.

- Nie jest tajemnicą, że połączenia podobnych odcieni zawsze wyglądają dobrze, dlatego w nowej kolekcji pozostajemy im wierni. Ale kolory, które z pozoru w ogóle do siebie nie pasują, również mogą wyglądać niesamowicie. I to jest trend, który chcemy podkreślać w nadchodzącym roku.

- Nie bój się więc polegać na swojej intuicji i wybieraj kolory, które lubisz. Zamiast popularnych w ostatnim czasie bieli, szarości czy nawet czerni, jeśli czujesz, że nie jest to twój styl, podążaj za własnym gustem i śmiało stosuj ulubione barwy - mówi Susanna Björklund.

Odważne kolory farb Tikkurila Color Now 2019

Kolekcja Tikkurila Color Now 2019 to zaproszenie do zabawy poprzez przeciwstawianie kolorów lub zestawianie barw "ton w ton".

Inspiracją do jej powstania były dwa silne, charakterystyczne trendy ze świata mody - Clash i Blend, które teraz wkraczają do sfery wnętrzarskiej.

Pierwszy z nich polega na łączeniu odcieni, które pozornie zupełnie do siebie nie pasują. Jest on zachętą do przełamywania stereotypowych, „bezpiecznych” zasad kolorystycznych. Z kolei Blend to łączenie barw w podobnych tonacjach, które inspiruje do tworzenia ciekawych zestawień oscylujących wokół spójnej palety kolorystycznej.

Kolekcja Tikkurila Color Now 2019.

Źródło i zdjęcia: TIKKURILA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE