Status przedsiębiorstwa AEO dla FERRO

W siedzibie FERRO S.A. w Skawinie 22 lutego miała miejsce uroczystość wręczenia firmie certyfikatu AEO. Uzyskanie statusu przedsiębiorstwa AEO ma ogromne znaczenie dla firm eksportujących, zwłaszcza do krajów spoza Unii Europejskiej.

Status przedsiębiorstwa AEO dla FERRO

Posiadając ten certyfikat przedsiębiorca, w zakresie kontroli celnej dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony, podlega mniejszej niż w przypadku innych podmiotów liczbie kontroli fizycznych i kontroli dokumentów, a w przypadku wytypowania jego przesyłki do sprawdzenia, kontrola taka przeprowadzana jest w sposób priorytetowy.

Certyfikat AEO otrzymują przedsiębiorcy wiarygodni i wypłacalni, których organizacja, infrastruktura i stosowane zabezpieczenia systemów informatycznych oraz miejsc składowania towarów, czy środków transportu, zapewniają bezpieczeństwo miejsc i towarów oraz chronią przed nieuprawnionym dostępem. Status AEO pozwala na korzystanie z ułatwień odnoszących się do kontroli celnej dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony oraz z uproszczeń przewidzianych w ramach przepisów celnych.

Andrzej Nowak Dyrektor Krakowskiej Izby Celnej przekazał dokument na ręce Anety Raczek, Prezes Zarządu FERRO S.A., w obecności Przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy - Andrzeja Hołója, a także znakomitych gości - Adama Najdera, Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz Zbigniewa Putaja, Sekretarza Loży Małopolskiej BCC.

FERRO S.A. - od 2010 roku spółka giełdowa, należąca do grona liderów sprzedaży armatury i urządzeń techniki grzewczej na rynku polskim, jest również jednym z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw w Województwie Małopolskim, pierwszym z branży i dwudziestym drugim, które otrzymuje certyfikat AEO na jego terenie.

źródło i zdjęcie: www.ferro.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE