PRODUCENCI
Mira Polska
ul.Boczna 8, 44-240  Żory
tel. +48 32 756 00 31

Mira byggeprodukter a/s to rodzinna firma produkcyjna należąca do Fenrisulven Holding Group, który jest również właścicielem wielu zagranicznych firm zajmujących się produkcją wyrobów budowlanych.

Mira została założona w 1959 roku, gdzie produkowała kolorowe tynki elewacyjne. Ponieważ zmieniły się metody budowy, a tym samym zmniejszyło się zapotrzebowanie na tynki elewacyjne, mira opracowała nowe produkty do układania płytek i fugowania, wylewania i wyrównywania, a także do uszczelniania pomieszczeń mokrych.

Obecnie głównym przedmiotem działalności jest produkcja specjalistycznych klejów i fug do płytek, a także rozwój i ulepszanie produktów, aby były one coraz łatwiejsze w użyciu, a rozwiązania coraz bezpieczniejsze. Oznacza to również, że kładziemy nacisk na prawidłową dokumentację i wskazówki przy projektowaniu, wykonaniu i utrzymaniu rozwiązań z produktami Mira z należytą troską o środowisko naturalne.

Ze względu na surowy klimat oraz bardzo rygorystyczne normy jakościowe występujące w Skandynawii, produkty Mira charakteryzują się najwyższą jakością oraz zawierają w swojej gamie szereg produktów do zastosowań specjalnych.

Z bycia czysto duńską firmą prowadzącą sprzedaż na rynek duński, Mira stała się międzynarodową firmą z ponad 85% udziałem w eksporcie. Jednak najważniejszym rynkiem pozostaje Europa Północna.

 

 

 

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT