Nowoczesna łazienka z bidetem - inspiracje i pomysły

Urządzając łazienkę, często myślimy głównie o jej walorach estetycznych. Warto jednak pamiętać, że przede wszystkim jest to pomieszczenie o charakterze higieniczno-sanitarnym. Powinno zatem być nie tylko dobrze urządzone, ale także ma spełniać swoje podstawowe funkcje, do których należy między innymi umożliwienie higieny intymnej. Dlatego na etapie planowania aranżacji przestrzeni łazienkowej dobrze jest pomyśleć o strefie bidetu.

Nowoczesna łazienka z bidetem - inspiracje i pomysły

Bidet swoim wyglądem przypomina miskę WC. Najczęściej stanowi jeden z elementów całej linii ceramiki sanitarnej danego producenta, dlatego wybierając umywalkę, toaletę czy bidet możemy być pewni, że wszystkie te elementy będą posiadać spójny design.

Ustawiany jest zazwyczaj zaraz obok sedesu, tworząc wspólnie zgrany wizualnie i funkcjonalnie duet.

Służy przede wszystkim czynnościom związanym z higieną intymną. Pozwala na szybkie mycie po skorzystaniu z toalety, pomagając oszczędzić przy tym wodę i czas.

Dlatego każdy bidet musi być wyposażony także w odpowiednią armaturę. Najlepiej wybrać model z tej samej linii, co pozostałe baterie w łazience. W ten sposób uda nam się stworzyć elegancką i dyskretną strefę bidetu – szczególnie jeśli dodatkowo zdecydujemy się na wybór pokrywy bidetowej.

I chociaż dziś ten element wyposażenia łazienki coraz częściej zastępowany jest przez nowoczesne toalety myjące, warto zainteresować się klasyczną wersją tego rozwiązania.

FERRO Algeo - bateria umywalkowa stojąca nablatowa, podtynkowa bidetowa, zestaw natryskowy z deszczownią i baterią Algeo.

W minimalistycznym stylu  glamour

Bidet śmiało może uzupełnić każdą łazienkową aranżację. Z pewnością nie jest przeznaczony wyłącznie do wnętrz utrzymanych w klasycznym stylu. Idealnie odnajdzie się także w wyjątkowo nowoczesnej stylizacji, w której dominuje oryginalne połączenie elementów inspirowanych naturą, prostych form i złotej armatury glamour.

Prezentowana łazienka sprawia wrażenie niezwykle stonowanej i oszczędnej w wyrazie.

To przestrzeń relaksu i wyciszenia w eleganckim stylu. Dominują tu jasne płytki połączone z drewnianymi elementami w strefie umywalki.

Odniesienia do natury znajdziemy także w umywalce i blacie, które wykonane zostały z kamiennego konglomeratu. Całość uzupełniają baterie z kolekcji Fiesta Bright Gold. To eleganckie baterie, których design śmiało określić można jako uniwersalny i wyważony.

Modele te idealnie sprawdzą się w różnych stylach aranżacyjnych. Wyróżniają je smukłe linie podkreślone przez delikatność formy uchwytu sterującego wypływem wody. W linii Fiesta Bright Gold znajdziemy baterie do wszystkich stref łazienki, w tym do bidetu.

FIESTA BRIGHT GOLD - bateria umywalkowa, bateria bidetowa, bateria natryskowa

Armatura do zadań specjalnych

Bywa, że do łazienki szukamy konkretnych rozwiązań – takich, które będą odpowiedzią na aktualne potrzeby naszych wnętrz łazienkowych. Jednym z nich z pewnością może być bateria bidetowa podtynkowa, nazywana także bidettą.

Wśród nowych propozycji Ferro znajdziemy model z rozbudowanej linii Algeo. Taką armaturę wyróżnia montaż bezpośrednio obok miski WC oraz obecność charakterystycznej krótkiej rączki i węża natryskowego.

Rozwiązanie umożliwia wykonanie czynności higienicznych bezpośrednio nad toaletą.

Sprawdzi się idealnie, kiedy w łazience brakuje miejsca na ustawienie klasycznego bidetu.

Decydując się na baterię bidetową Algeo w wersji podtynkowej, pamiętać należy o doprowadzeniu w pobliżu sedesu źródła ciepłej i zimnej wody, a także konieczności umieszczenia w ścianie podtynkowych elementów montażowych.

FERRO ALGEO - bateria podtynkowa bidetowa, z zestawem.

Tym, którzy w łazience stawiają na rozwiązania oszczędzające wodę, polecamy baterie z linii VerdeLine. Armatura z kolekcji  Vitto VerdeLine to wybór ponadczasowego designu i odpowiedzialne podejście do wykorzystywania zasobów.

Baterie z serii to modele jednouchwytowe, które wyróżnia masywny, idealnie wyprofilowany kształt korpusu i mocno zaznaczona rączka uchwytu. Takie wzornictwo sprawia, że doskonale sprawdzą się one w łazienkach utrzymanych w różnych stylach aranżacyjnych, np. minimalistycznym, loftowym czy skandynawskim.

Armatura z tej serii świetnie wygląda także ustawiona na bidecie.

Zapewnia nie tylko komfortowe mycie, ale również wyjątkową oszczędność wody – nawet do 50% mniej w porównaniu do klasycznych rozwiązań.


Źródło i zdjęcia: FERRO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT