Schody strychowe – jak wybrać idealny model do swojego domu?

Strych oferuje dodatkową powierzchnię w domu, idealną do przechowywania sprzętów sezonowych i różnorodnych akcesoriów. Aby umożliwić bezpieczny i wygodny dostęp do tej strefy, optymalnym wyborem są funkcjonalne schody strychowe. Te składane konstrukcje, ukrywane w suficie, gwarantują łatwy i szybki dostęp do przestrzeni poddasza. Kluczową zaletą jest to, że po złożeniu nie zabierają one cennej przestrzeni mieszkalnej.

Schody strychowe – jak wybrać idealny model do swojego domu?

Co warto wiedzieć o schodach strychowych?

Schody strychowe, często określane jako właz czy wyłaz na strych, stanowią idealne rozwiązanie do okazjonalnego dostępu do niewykorzystanej przestrzeni pod dachem. Ich instalacja odbywa się w specjalnie przygotowanym otworze w stropie, którego lokalizację najlepiej przemyśleć już na etapie projektowania domu.

Istotne jest, aby schody były umieszczone w miejscu, które zapewnia komfort ich rozkładania oraz umożliwia łatwe korzystanie z nich, bez przeszkód w ruchu. Z punktu widzenia bezpieczeństwa, otwór stropowy nie powinien być zlokalizowany bezpośrednio nad schodami czy blisko ściany, co mogłoby utrudniać obsługę drabinki lub klap.

Różnorodność schodów strychowych

Firma FAKRO oferuje szeroki asortyment schodów strychowych, umożliwiając dobór idealnego rozwiązania do każdego typu pomieszczenia. Wśród najczęściej wybieranych znajdują się schody segmentowe z drabinką drewnianą.

Do garaży najlepiej nadają się schody z drabinką metalową, które odznaczają się większą trwałością i łatwością w czyszczeniu. W ofercie znajdują się również schody przesuwne, ognioodporne, schody do domów pasywnych, modele dla wysokich pomieszczeń lub małych otworów, a także schody z elektrycznym sterowaniem.

Schody strychowe GREENSTEP od FAKRO

Nowością w ofercie FAKRO jest linia schodów strychowych GREENSTEP, zaprojektowana z myślą o ekologii i filozofii GO GREEN. Ten produkt łączy wygodę użytkowania i nowoczesny design z troską o środowisko.

Schody GREENSTEP wyróżniają się energooszczędną klapą wypełnioną styropianem, wysoką efektywnością termoizolacyjną i estetycznym wykonaniem. Użytkownikom zapewniają komfort dzięki regulowanym stopkom, które pozwalają dostosować wysokość drabinki do pomieszczenia oraz zwiększonej przestrzeni między drabinką a klapą.

Schody strychowe FAKRO

Z bogatej oferty FAKRO można dobrać schody strychowe, które idealnie odpowiadają indywidualnym preferencjom użytkownika. Dostępne są różnorodne akcesoria – od poręczy i barierek ochronnych po uchwyty – ułatwiające korzystanie i zwiększające bezpieczeństwo.

Ponadto, FAKRO oferuje możliwość zamówienia schodów na wymiar, co pozwala na idealne dopasowanie do unikatowych wymiarów otworów.

Skupienie na szczegółach

Komfort użytkowania i bezpieczeństwo są kluczowe. Wszystkie modele schodów strychowych FAKRO są testowane zgodnie z normami bezpieczeństwa EN14975, odznaczają się trwałą konstrukcją oraz posiadają antypoślizgowe, szerokie stopnie.

Na końcowym segmencie drabinki często umieszczane są stopki, które nie tylko chronią podłogę przed zarysowaniami, ale także dodają estetyki i stabilizują drabinę.

Instalacja bez problemów

Schody FAKRO dostarczane są w stanie gotowym do szybkiego montażu. To oznacza, że są już zmontowane i wystarczy je tylko zainstalować w suficie, korzystając z dołączonej instrukcji. Dzięki przemyślanemu systemowi montażu, instalacja schodów jest prosta i może być wykonana przez dwie osoby, z możliwością dostosowania długości drabinki do wysokości pomieszczenia.

Wybierając schody strychowe FAKRO, zyskujesz łatwy i bezpieczny dostęp do strychu, przy jednoczesnym zachowaniu przestrzeni w domu. Wysokie parametry izolacyjności termicznej i jakość wykonania gwarantują długotrwałe użytkowanie.


Źródło i zdjęcia: FAKRO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT