Armatura łazienkowa - jak dbać, by służyła przez lata?

Wybierając armaturę łazienkową, kierujemy się nie tylko jej niezawodnością, ale także estetyką, która ma cieszyć oko przez długie lata. Aby baterie zachowały swój idealny wygląd, kluczowe jest regularne dbanie o nie.

Armatura łazienkowa - jak dbać, by służyła przez lata?

Decyzja o zakupie odpowiedniej armatury może być czasochłonna, ponieważ zależy nam na produkcie, który nie tylko oszczędza wodę i jest funkcjonalny, ale także estetycznie się prezentuje.

Znalezienie takiego rozwiązania jest wyzwaniem, lecz odpowiednia troska o wybraną armaturę gwarantuje, że wysiłek się opłaci.

Łazienka, będąc miejscem intensywnie użytkowanym przez całe rodziny, jest również narażona na działanie szkodliwych czynników.

Wilgoć i kamień wapienny mogą negatywnie wpływać na stan armatury, fug, czy mebli. Jednak codzienne czyszczenie i pielęgnacja mogą skutecznie chronić przed zniszczeniem i utrzymać łazienkę w doskonałym stanie.

Chrom i złoto – dbaj o idealny połysk

Chrom to klasyk wśród wyborów armatury łazienkowej, ceniony za swój ponadczasowy urok i elegancję, który harmonijnie wpisuje się w różnorodne stylistyki łazienek. Podobny połysk oferują również baterie w różnych odcieniach złota, dodając wnętrzu luksusowego blasku.

Pielęgnacja modeli chromowanych z serii Vitto VerdeLine czy złotych z linii Vitto Gold VerdeLine nie różni się znacznie od tej stosowanej przy czarnych wariantach.

Zaleca się stosowanie łagodnych detergentów, takich jak mydło czy płyn do mycia naczyń, oraz użycie miękkich ściereczek lub gąbek, aby uniknąć uszkodzeń lub drobnych rys, które są trudne do usunięcia.

Po każdym czyszczeniu baterii warto ją starannie wytrzeć i wypolerować, a także przyzwyczaić się do osuszania armatury po każdym użyciu, co zapobiega pozostawaniu na niej wysychających kropelek wody.

FERRO VITTO GOLD VERDELINE - bateria wannowa ścienna.

Jak czyścić czarne baterie łazienkowe?

Kolorowa armatura, a w szczególności ta w odcieniach matowej czerni, zyskuje na popularności w aranżacjach łazienek, stając się symbolem stylowego i nowoczesnego wnętrza.

Czarny kolor nie tylko doskonale akcentuje formy baterii, ale również łatwo komponuje się z różnorodnymi stylami dekoracyjnymi - od loftowego, przez minimalistyczny, aż po skandynawski. Jako trend wciąż świeży na rynku, armatura w czerni rodzi pytania dotyczące jej odpowiedniego utrzymania.

Kluczem do zachowania ich estetyki na długi czas jest regularność w czyszczeniu, co pozwala uniknąć trudnych do usunięcia zabrudzeń. Nie wszystkie dostępne środki czystości są jednak odpowiednie dla tego typu armatury.

Należy unikać produktów zawierających chlor, wybielacze, substancje żrące lub ścierne. Do pielęgnacji najlepiej stosować miękkie ściereczki, np. z mikrofibry, lub delikatne gąbki, a po umyciu - dokładnie wytrzeć i wypolerować powierzchnię.

Systematyczne czyszczenie i, o ile to możliwe, osuszanie armatury po każdym użyciu, jak np. po prysznicu, może wymagać początkowego przyzwyczajenia, ale jest kluczem do zachowania ich piękna na długo.

Takie działania pozwolą na długotrwałe utrzymanie estetyki kolekcji takich jak Stratos Black czy Vitto Black Gold.

FERRO STRATOS BLACK - bateria umywalkowa podtynkowa.

Czyścimy nie tylko o powłokę

Kluczowym składnikiem funkcjonowania każdej baterii jest aerator, znany również jako perlator. Jego zadaniem jest redukcja przepływu wody i jej napowietrzanie, co sprawia, że wypływający strumień jest bardziej delikatny i szeroki.

Z czasem na aeratorze może gromadzić się osad wapienny, negatywnie wpływając na jego działanie i nasze doznania użytkowe.

Aby przywrócić jego pełną funkcjonalność, wystarczy odkręcić aerator/perlator, dokładnie go umyć pod bieżącą wodą, a w razie potrzeby oczyścić, np. za pomocą roztworu octu i sody, po czym ponownie zamontować. Ta prosta czynność zapewni długotrwałe i sprawne działanie baterii.

Armatura FERRO STRATOS BLACK.

Dla zestawów prysznicowych marki Ferro rekomendowane jest korzystanie z systemu Ferro Easy Clean System, dostępnego w deszczownicach i głowicach prysznicowych.

System ten ułatwia szybkie usunięcie kamienia wapiennego dzięki możliwości wstrząśnięcia lub przetarcia palcem po elastycznych dyszach, z których wypływa woda, umożliwiając łatwe usunięcie osadu.

Dbając o armaturę i wprowadzając w życie proste rutyny konserwacyjne, możemy przez wiele lat cieszyć się nie tylko estetyką, ale również funkcjonalnością naszych baterii.


Źródło i zdjęcia: FERRO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT