Przygotowując ogród do zimy, zauważyłeś, że niezbędne będzie wzmocnienie podjazdu albo alejki wiodącej bezpośrednio do domu? Chciałbyś to zrobić, zanim intensywne opady deszczu i niska temperatura zadomowią się na dobre, jednak nie wiesz, kiedy możesz bezpiecznie siać trawę? Podpowiadamy - jest to możliwe także jesienią.
Jesienna aura sprzyja siewom trawy - ustępują upały, ciągle jednak jest wystarczająco ciepło, a częstsze opady zapewniają nasionom odpowiedni poziom wilgotności - zarówno gleby, jak i powietrza. Wszystko to sprawia, że zasiana trawa ma optymalne warunki wzrostu.
Montaż krat trawnikowych
Kraty trawnikowe są coraz popularniejszym rozwiązaniem, w związku z tym - coraz częściej pojawiają się także w prywatnych ogrodach. Umożliwiają wygodną aranżację przestrzeni, a dodatkowo - nie sprawiają trudności w montażu. Jak poprawnie je zainstalować?
Przede wszystkim - należy zacząć od przygotowania podłoża i wytyczenia kształtu. Prawidłowo wykonana podbudowa zapewni równomierne przeniesienie obciążeń i zapobiegnie powstawaniu kolein.
Ważna jest także wykorzystana gleba - ze względu na jej niewielką warstwę powinna być dobra jakościowo. Jak prawidłowo zamontować kraty trawnikowe?
Zacznij od narożników, a następnie - układaj kolejne elementy, korzystając z zaczepów. Gładka część kraty jest warstwą wierzchnią.
Wysiew trawy w kratach trawnikowych
Zastanawiasz się, kiedy siać trawę w kratach trawnikowych? Wyłożona powierzchnia niemal od razu jest gotowa do wysiania nasion. Należy nanieść ziemię i intensywnie podlać - w taki sposób, by doszło do jej ubicia, a następnie - przeprowadzić siew.
Ważne, by połowę nasion wysiać wzdłuż kraty, a pozostałą część - w poprzek.
Wzrost trawy będzie trwał około trzech tygodni i właśnie przez ten czas należy dbać o dostateczne nawodnienie podłoża. Ze względu na zalety krat trawnikowych nie będzie to trudne.
Zalety krat trawnikowych
Kraty trawnikowe charakteryzują się maksymalną drożnością, zwiększając w ten sposób powierzchnię biologicznie czynną, dodatkowo są lekkie i niezwykle łatwe w instalacji.
A zainstalowane dają naprawdę duże możliwości - skutecznie wzmacniają nasypy, pozwalają na ciekawą aranżację ogrodu i wyróżniają się wysoką odpornością na nacisk.
źródło: Gutta
Komentarze