Płoty z blaszanych sztachet

Płot ze sztachet to klasyka. Konstrukcja złożona z poziomych żerdzi i pionowo ustawionych desek jest stosowana przy budowie niskich płotków i masywnych parkanów. Obecnie ciągle jeszcze powstają ogrodzenia z drewna, lecz doczekały się poważnej konkurencji w postaci sztachet z blachy stalowej. Czy oba rozwiązania mają porównywalne parametry eksploatacyjne?

Płoty z blaszanych sztachet

Co charakteryzuje płoty sztachetowe?

Ogrodzenie można wznieść z drewna, metalu, kamienia, cegły, betonu. Każdy z materiałów ma niezaprzeczalne mocne strony. Jednak najpopularniejsze są drewniane i metalowe ogrodzenia sztachetowe. Oto ich największe zalety:

  • klasyczny wygląd – estetyka ogrodzeń sztachetowych jest nie tylko uniwersalna, lecz także ponadczasowa;
  • lekka konstrukcja i niskie koszty – ze względu na niewielkie zużycie materiału, koszt ogrodzeń sztachetowych jest relatywnie niski;
  • łatwość montażu – zarówno drewniane, jak i metalowe sztachety są łatwe w montażu, co umożliwia samodzielną budowę ogrodzenia, a w efekcie znaczne obniżenie kosztów;
  • walory estetyczne – płoty sztachetowe z drewna i stali są dostępne w bardzo wielu wzorach, wymiarach i kolorach, dzięki czemu dopasujesz je łatwo do stylu i kolorystyki zabudowań na posesji.
Największą zaletą plotu wykonanego ze sztachet z blachy stalowej jest niewielki ciężar i bardzo duża trwałość.

Co wyróżnia płoty z blaszanych sztachet?

Ploty wykonane ze sztachet z blachy stalowej oferują znacznie lepsze parametry użytkowe od konstrukcji drewnianych. Ich największą zaletą jest niewielki ciężar i bardzo duża trwałość.

Wybrane modele naśladują wyglądem naturalne drewno, ale nie wymagają corocznej konserwacji i są łatwe w naprawie.

Można je montować w pionie i poziomie, a także dwustronnie, aby tworzyły zwartą, pozbawioną przerw osłonę.

Jeżeli zainteresowały Cię płoty z blaszanych sztachet, zapraszamy do punktów sprzedaży firmy Hanbud. Doradcy pomogą Ci wybrać optymalny kolor i wymiary sztachet.


źródło i zdjęcia: Hanbud

Komentarze

26 Sty 2023, 19:18

1 godzinę temu, Gość Dd napisał: Nie napisaliście najważniejszego, ile to kosztuje w stosunku do drewna czy tam innego materialu, artykuł cały bez sensu   Metr kwadratowy blachy to ok. 40 PLN. Możesz oszacować.  Ja bym wolał coś innego. Może ...

Gość Dd

26 Sty 2023, 18:15

Nie napisaliście najważniejszego, ile to kosztuje w stosunku do drewna czy tam innego materialu, artykuł cały bez sensu

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT