System Dekoral Professional do renowacji lamperii

Popularne w latach 80. i 90. wykończenie dolnej części ściany, czyli lamperia, powraca jako element dekoracyjny i skuteczny sposób na zabezpieczenie ścian przed zabrudzeniami i uszkodzeniami m.in. w kuchniach, łazienkach, przedpokojach, klatkach schodowych. Z biegiem czasu lamperia może popękać, a jej kolor wyblaknąć. Jak skutecznie ją odnowić?

System Dekoral Professional do renowacji lamperii

Renowację starej lamperii można przeprowadzić na dwa sposoby. Można całkowicie usunąć starą albo ją odnowić, wykorzystując specjalistyczne produkty. Przy usuwaniu starej lamperii, należy pamiętać, że jest to proces trudny, gdyż farba olejna, którą maluje się dolną część ściany mocno wiąże się z podłożem i ciężko ją usunąć.

O wiele bardziej skutecznym i wygodniejszym sposobem na odnowienie lamperii jest zastosowanie specjalnego systemu marki Dekoral Professional. System składa się z trzech produktów: wzmacniającego podłoże gruntu kwarcowego DP Akrylak 3000, matowej emulsji akrylowej do ścian DP Akrylit 3000 PW oraz lakieru DP Akrylak 3000 tworzącego transparentną powłokę oraz półmatowe wykończenie.

Grunt kwarcowy DP Akrylak 3000

Na pierwszym etapie prac renowacyjnych po odpowiednim przygotowaniu powierzchni do malowania (zmatowieniu ściany papierem ściernym, odpyleniu, uzupełnieniu ubytków), najpierw nakłada się warstwę gruntu kwarcowego DP Akrylak 3000.

Preparat zawierający drobiny kwarcu poprawi przyczepność do trudnego podłoża, jakim jest farba alkidowa (potocznie zwana olejną), czyli zwiększy przyczepność między podłożem a farbą oraz wyrówna chłonność podłoże. Stworzy dobrą warstwę dla kolejnego etapu pracy, czyli malowania farbą.

Farba DP Akrylit 3000 PW

Po upływie ok. 2 godzin, gdy grunt wyschnie, można przystąpić do aplikacji kolejnej warstwy, akrylowej farby DP Akrylit 3000 PW. Akrylowa emulsja DP Akrylit 3000 PW charakteryzuje się łatwą aplikacją wałkiem lub natryskiem hydrodynamicznym oraz bardzo dobrą siłą krycia.

Występuje w białym kolorze oraz w dwóch bazach, które umożliwiają zakolorowanie farby na dowolnie wybrany odcień z wzornika. Produkt posiada atest higieniczny, który potwierdza możliwość zastosowania go w budownictwie wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych oraz w obiektach szkolno-wychowawczych czy służby zdrowia.

Lakier DP Akrylak 3000

Po nałożeniu emulsji i pełnym wyschnięcie farby można przystąpić do malowania ściany bezbarwnym lakierem, DP Akrylak 3000. Jego główną zaletą jest stworzenie warstwy dekoracyjno-ochronnej na powierzchni ściany.

Z jednej strony produkt zapewnia powierzchni odporność na ścieranie i pełną zmywalność, a z drugiej delikatnie podkreśla głębię koloru farby emulsyjnej i nadaje powierzchni subtelny, satynowy połysk.

Lakier DP Akrylak 3000 najczęściej stosowany jest w ciągach komunikacyjnych, kuchni, przedpokoju oraz korytarzach szkolnych lub szpitalnych, czyli wszędzie tam, gdzie występuje duże narażanie powłoki na zabrudzenie. Można go aplikować metodą tradycyjną (wałkiem lub pędzlem) oraz natryskiem.

Źródło i zdjęcie: PPG Deco

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE