Świąteczna paleta kolorów farb marki Dekoral

W tegorocznej, świątecznej palecie farb marki Dekoral znajdziemy nie tylko tradycyjne czerwienie i zielenie, ale również naturalne biele, szarości, czernie, błękity i metaliczne srebro. Kolorystyka nawiązuje do najpopularniejszych trendów w wystroju wnętrz, czyli skandynawskiego minimalizmu i stylu glamour.

Świąteczna paleta kolorów farb marki Dekoral

Boże Narodzenie kojarzy nam się z ciepłą, rodzinną atmosferą, kultywowaniem tradycji. W mieszkaniach pojawiają się świerkowe choinki, fantazyjne stroiki oraz dekoracje świąteczne. Od lat królują intensywne zielenie, wyraziste czerwienie, wzbogacone złotem, srebrem i bielą.

W tym roku w trendach dekoratorskich pojawiają się silne nurty nawiązujące z jednej strony do stylu skandynawskiego, z jego oszczędną paletą opartą na bieli, czerni, szarości oraz umiłowaniem prostoty i natury, z drugiej zaś do bardziej nowoczesnego stylu kojarzonego z eleganckimi kolorami, granatem, srebrem, czy ozdobami w postaci kul śniegowych przysypanych brokatem.

Kolekcja farb Dekoral Clean&Color oraz emalii akrylowych Dekoral do Dzieła! sprawdzi się do dekoracyjnego malowania przedmiotów, dzięki którym stworzysz stylowe wnętrze na czasie.

Świąteczne farby Dekoral do skandynawskich wnętrz

Zazwyczaj staramy się, aby wystrój domu na święta Bożego Narodzenia był idealny. Mamy przygotowany perfekcyjny plan, przemyślany każdą ozdobę, ułożenie najmniejszego widelczyka.

W efekcie, zdarza się, że w czasie samych świąt pełnych rodzinnych spotkań i celebracji jesteśmy zmęczeni i zestresowani. Zupełnie inne podejście prezentuje skandynawska filozofia życia, która pozwala zwolnić tempo i wyczarować piękne i urokliwe świąteczne wnętrze nawet za pomocą jednej gałązki z papierowymi ozdobami.

W tym roku styl skandynawski święci triumfy, wprowadzając do wnętrz prostotę, spokój i ciepło zarazem. Główne barwy to biel (C&C Koronkowa Biel), szarość (C&C Popielaty Zefir), czerń (C&C Ażurowa Czerń) w różnych zestawieniach.

Farby Dekoral do skandynawskich wnętrz.

Na jasnym tle równie dobrze prezentują się drzewka przybrane w tradycyjne kolory, jak i modne w tym sezonie choinki w biało-srebrnej lub biało-złotej szacie, które nadają całemu wnętrzu elegancji.

W świątecznej odsłonie stylu skandynawskiego znajdziemy też urokliwe ozdoby, całe bogactwo lekkich, ażurowych figurek, zawieszek - gwiazdek, płatków śniegu, dzwoneczków, mikołajów, jelonków etc. W większości są to przedmioty wykonane z drewna, które samemu można pomalować na ulubiony kolor.

Jeśli twój zeszłoroczny elf choinkowy ma dość przykurzony biały szalik, nic nie stoi na przeszkodzie żeby go odświeżyć, nadając mu śnieżnobiały kolor i satynowy (Do Dzieła! Białe Szaleństwo) lub matowy (Do Dzieła! Koziołek Matołek) efekt.

Farby Dekoral w odcieniach błękitu i srebra

Ten sezon należy do ciemnych kolorów: prym wiodą granat (C&C Atramentowy Fular), kobalt (C&C Blues Jeans), butelkowa zieleń (C&C Ciepły Bałtyk), czerń (C&C Ażurowa Czerń), które dobrze komponują się z tradycyjną świąteczną czerwienią (C&C Czerwone Flamenco).

Dobra wiadomość dla wielbicieli koloru niebieskiego - ta barwa króluje we wszystkie swoich odcieniach, od pastelowego błękitu (C&C Słodka Łza) po elegancki kobalt (C&C Blues Jeans), szczególnie w dekoracjach świątecznych.

Odcienie koloru niebieskiego w świątecznej palecie barw Dekoral.

Jeśli zdecydujemy się na białą choinkę, idealnym uzupełnieniem będą ozdoby błękitne, turkusowe, szafirowe, kobaltowe. Wykonane z drewna lub metalu zawieszki w odcieniach ciemnego granatu (Do Dzieła! Jakiś Kosmos) lub błękitu (Do Dzieła! Temat Rzeka), pozwolą przełamać monotonię i nadać wnętrzu szykowny styl.

We wnętrzach w stylu nowoczesnego minimalizmu możemy pokusić się o zestawienie granatu ze srebrem. To wyrafinowana kompozycja kolorystyczna, która wprowadza do aranżacji elementy glamour, kojarzy się z tajemniczą poświatą księżycową na tle mroźnego krajobrazu. Mieniące się dyskretnym połyskiem dekoracje choinkowe wykonane z metalu harmonijnie uzupełnią całość.

Tradycyjna czerwień w świątecznej palecie farb marki Dekoral

Marka Dekoral nie zapomina o tradycyjnej bożonarodzeniowej czerwieni, wprowadzającej do wnętrza energię i pogodny nastrój. Intensywna, wyrazista czerwień emalii Dekoral Do Dzieła! Płachta na Byka ożywi zastępy mikołajów, reniferów, śnieżynek i elfów, które przez cały rok śpią na strychu, czekając na swój świąteczny występ.

W towarzystwie zielonej choinki, kolorowych łańcuchów i wstążek, zapachu rajskich jabłek, pierników i cynamonu stworzą wyjątkowe wnętrze zapraszające do świątecznego, rodzinnego biesiadowania.

Źródło i zdjęcia: PPG Deco

Kolorowa magia świąt

W tym roku obok tradycyjnych czerwieni i zieleni, w świątecznej palecie marki Dekoral znajdziemy więcej naturalnych bieli, szarości, czerni, błękitów i metalicznego srebra. Dekoral nawiązuje do najmodniejszych na świecie trendów m.in. skandynawskiego minimalizmu oraz subtelnego glamour.  </p><p>

Boże Narodzenie kojarzy nam się z ciepłą, rodzinną atmosferą, kultywowaniem tradycji. W mieszkaniach pojawiają się świerkowe choinki, fantazyjne stroiki oraz dekoracje świąteczne. Od lat królują intensywne zielenie, wyraziste czerwienie, wzbogacone złotem, srebrem i bielą.</p><p> W tym roku w trendach dekoratorskich pojawiają się silne nurty nawiązujące z jednej strony do stylu skandynawskiego, z jego oszczędną paletą opartą na bieli, czerni, szarości oraz umiłowaniem prostoty i natury, z drugiej zaś do bardziej nowoczesnego stylu kojarzonego z eleganckimi kolorami, granatem, srebrem, czy ozdobami w postaci kul śniegowych przysypanych brokatem. Z</p><p>obacz kolekcję farb Dekoral Clean&Color oraz emalii akrylowych Dekoral do Dzieła! do dekoracyjnego malowania przedmiotów, dzięki którym stworzysz stylowe wnętrze na czasie.  

Bożonarodzeniowy wystrój w naturalnych kolorach </p><p>
Zazwyczaj staramy się, aby wystrój domu na święta Bożego Narodzenia był idealny. Mamy przygotowany perfekcyjny plan, przemyślany każdą ozdobę, ułożenie najmniejszego widelczyka. </p><p>W efekcie, zdarza się, że w czasie samych świąt pełnych rodzinnych spotkań i celebracji, jesteśmy zmęczeni i zestresowani. Zupełnie inne podejście prezentuje  skandynawska filozofia życia, która pozwala zwolnić tempo i wyczarować piękne i urokliwe świąteczne wnętrze nawet za pomocą jednej gałązki z papierowymi ozdobami.</p><p> W tym roku styl skandynawski święci triumfy, wprowadzając do wnętrz prostotę, spokój i ciepło zarazem. Główne barwy to biel (C&C Koronkowa Biel), szarość (C&C Popielaty Zefir), czerń (C&C Ażurowa Czerń) w różnych zestawieniach. Na jasnym tle równie dobrze prezentują się drzewka przybrane w tradycyjne kolory, jak i modne w tym sezonie choinki w biało-srebrnej lub biało-złotej szacie, które nadają całemu wnętrzu elegancji. </p><p>W świątecznej odsłonie stylu skandynawskiego znajdziemy też urokliwe ozdoby, całe bogactwo lekkich, ażurowych figurek, zawieszek - gwiazdek, płatków śniegu, dzwoneczków, mikołajów, jelonków etc. W większości są to przedmioty wykonane z drewna, które samemu można pomalować na ulubiony kolor. </p><p>Jeśli Twój zeszłoroczny elf choinkowy ma dość przykurzony biały szalik, nic nie stoi na przeszkodzie żeby go odświeżyć, nadając mu śnieżnobiały kolor i satynowy (Do Dzieła! Białe Szaleństwo) lub matowy (Do Dzieła! Koziołek Matołek) efekt. W takim wnętrzu pełnym blasku i naturalnych kolorów można zwolnić tempo i z radością przeżyć święta Bożego Narodzenia.W krainie błękitu i srebra</p><p>
Ten sezon należy do ciemnych kolorów: prym wiodą granat (C&C Atramentowy Fular), kobalt (C&C Blues Jeans), butelkowa zieleń (C&C Ciepły Bałtyk), czerń (C&C Ażurowa Czerń), które dobrze komponują się z tradycyjną świąteczną czerwienią (C&C Czerwone Flamenco). </p><p>
Dobra wiadomość dla wielbicieli koloru niebieskiego - ta barwa króluje we wszystkie swoich odcieniach, od pastelowego błękitu (C&C Słodka Łza) po elegancki kobalt (C&C Blues Jeans), szczególnie w dekoracjach świątecznych. Jeśli zdecydujemy się na białą choinkę, idealnym uzupełnieniem będą ozdoby błękitne, turkusowe, szafirowe, kobaltowe. Wykonane z drewna lub metalu zawieszki w odcieniach ciemnego granatu (Do Dzieła! Jakiś Kosmos) lub błękitu (Do Dzieła! Temat Rzeka), pozwolą przełamać monotonię i nadać wnętrzu szykowny styl. </p><p>
We wnętrzach w stylu nowoczesnego minimalizmu możemy pokusić się o zestawienie granatu ze srebrem. To wyrafinowana kompozycja kolorystyczna, która wprowadza do aranżacji elementy glamour, kojarzy się z tajemniczą poświatą księżycową na tle mroźnego krajobrazu. Mieniące się dyskretnym połyskiem dekoracje choinkowe wykonane z metalu harmonijnie uzupełnią całość. </p><p>

Tradycyjna czerwień ma się dobrze</p><p>
Marka Dekoral nie zapomina o tradycyjnej bożonarodzeniowej czerwieni, wprowadzającej do wnętrza energię i pogodny nastrój. Intensywna, wyrazista czerwień emalii Dekoral Do Dzieła! Płachta na Byka ożywi zastępy mikołajów, reniferów, śnieżynek i elfów, które przez cały rok śpią na strychu, czekając na swój świąteczny występ. W towarzystwie zielonej choinki, kolorowych łańcuchów i wstążek, zapachu rajskich jabłek, pierników i cynamonu stworzą wyjątkowe wnętrze zapraszające do świątecznego, rodzinnego biesiadowania.  </p>

FILMY OSTATNIO DODANE