Czym pomalować ściany w łazience?

Współczesnym trendem w dekoracji wnętrz łazienek jest malowanie ścian, zamiast wykładanie ich płytkami ceramicznymi. Jak zaaranżować łazienkę, żeby łączyła funkcjonalność z indywidualnym stylem?

Czym pomalować ściany w łazience?

Współczesna łazienka coraz bardziej przypomina komfortowy salon kąpielowy, w którym możemy mieć czas tylko dla siebie. Dobierając odpowiednie kolory ścian, mamy szansę stworzyć w niej prawdziwe domowe spa.

Na przykład ciepłe, naturalne kolory ziemi na ścianach, zamiast chłodnych płytek ceramicznych, pozwolą stworzyć przytulną i przestronną aranżację w stylu skandynawskim. Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy kilka razy dziennie, dlatego jej wystrój powinien też być praktyczny.

Warto też sięgnąć po specjalistyczne farby przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, jak np. farba Łazienka&Kuchnia marki Dekoral, przeznaczona do malowania ścian i sufitów, która, oprócz bogatej palety kolorystycznej, zapobiega rozwojowi grzybów, ułatwiając również utrzymanie czystości w łazience.

Łazienka w jasnych kolorach

Jak dobrać kolory ścian, aby całość nabrała światła, przestrzeni, pozwoliła odpocząć zmysłom?

Rezygnacja z geometrycznych płytek ceramicznych na rzecz jednolicie malowanych ścian wprowadzi do aranżacji skandynawską harmonię i porządek.

Gładka powierzchnia ścian w kolorach natury: ziemi, drewna, wody, nieba rozświetli i powiększy optycznie wnętrze.

Jasne, kremowe odcienie beżu ("Beżowy To Jest To"), stonowane brązy ("Zawsze Na Czasie") sprawią, że poczujemy błogi spokój i zapach porannej kawy. Zestawione z łagodną, neutralną bielą, nadadzą całej aranżacji niewymuszonej elegancji i naturalności.

Łazienka w stylu vintage

Jeśli lubimy klasykę i z sentymentem spoglądamy w przeszłość, możemy wzbogacić naszą łazienkę o elementy stylu vintage.

Niezwykle modna w tym sezonie jest stylizacja, która łączy klasyczne kształty ceramiki z akcentami kolorystycznymi, np. odcieniami żółci ("Słoneczny Len") czy błękitu ("Lodowaty Błękit") oraz dodatkami retro w postaci ozdobnych ram luster, czy świeczników.

Farba Łazienka&Kuchnia marki Dekoral w kolorze Lodowaty Błękit.

Łazienka bez wilgoci

Do głównych problemów w utrzymaniu czystości w łazience należy pojawiająca się w powietrzu po kąpieli wilgoć, która powoduje rozwój grzybów i bakterii.

Rozwiązaniem jest zastosowanie farby, która jest odporna na podwyższoną wilgotność, zapobiega rozwojowi grzybów pleśniowych, a jednocześnie umożliwia łatwe usuwanie plam i zabrudzeń.

Łazienka&Kuchnia to specjalna farba lateksowa marki Dekoral, przeznaczona do malowania ścian i sufitów w tzw. pomieszczeniach mokrych, czyli między innymi w łazienkach. Dzięki właściwościom hydrofobowym, czyli odpychaniu płynnych cząsteczek, skutecznie chroni powierzchnię ściany przed zabrudzeniami.

Posiada najwyższą odporność na szorowanie - klasa 1 wg PN-EN 13300. Specjalna, inteligentna formuła Active Protection pomaga również chronić powierzchnię przed rozwojem grzybów. Farba Łazienka&Kuchnia jest łatwa w aplikacji i ma przyjemny zapach.

Dostępna jest w 26 kolorach.

Źródło i zdjęcia: PPG Deco

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE