Nieoczywiste akcesoria do nowoczesnej i funkcjonalnej kuchni

Kuchnia już od dłuższego czasu przestała być wyłącznie miejscem, w którym przyrządzamy posiłki – stała się kluczową przestrzenią życia domowego. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz akcesoriom, korzystanie z kuchni staje się bardziej komfortowe. Dodatkowo, te nowoczesne udogodnienia umożliwiają zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy, a także przyczyniają się do ochrony środowiska.

Nieoczywiste akcesoria do nowoczesnej i funkcjonalnej kuchni

Pot filler - nieoceniona pomoc w kuchni

Elementy ułatwiające gotowanie mają niebagatelne znaczenie, szczególnie dla osób, które dużo czasu spędzają przygotowując posiłki w kuchni. Jednym z takich innowacyjnych i praktycznych dodatków, który może być nam znany z profesjonalnych kuchni restauracyjnych, amerykańskich domów, a teraz także z nowoczesnych kuchni, jest tzw. pot filler, czyli specjalny kran do napełniania garnków, instalowany bezpośrednio nad kuchenką.

Jest to rozwiązanie idealne dla przestronniejszych kuchni, gdzie przemieszczanie się z dużymi, wypełnionymi wodą naczyniami może okazać się uciążliwe. Pot filler pozwala na łatwe dodawanie wody do gotujących się potraw, co jest szczególnie przydatne, gdy podczas długiego gotowania woda wyparowuje.

Model pot fillera z serii Duero od KFA Armatura wyróżnia się nie tylko swoją funkcjonalnością, ale i estetyką wykonania. Jego minimalistyczny design jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: klasycznym inoxie, matowej czerni oraz szczotkowanym złocie, co umożliwia idealne wkomponowanie go w design każdej kuchni.

Pot filler Duero to praktyczne i designerskie rozwiązanie do każdej kuchni.

Jak funkcjonuje "napełniacz garnków"?

Napełniacz garnków, znany również jako pot filler, wyróżnia się unikatową konstrukcją. Ma ruchomą wylewkę, która dzieli się na trzy segmenty zdolne do niezależnego poziomego poruszania się dzięki trzem punktom obrotu: jednemu przy ścianie oraz dwóm wzdłuż swojej długości.

To umożliwia precyzyjne umiejscowienie wylewki nad dowolnym miejscem na kuchence, zapewniając maksymalną elastyczność. Kiedy nie jest używany, składany pot filler nie zajmuje przestrzeni ani nie utrudnia pracy w kuchni.

Czy napełniacz garnków musi być montowany tylko nad kuchenką? Nie jest to konieczne! Jego praktyczne zastosowanie może znacznie wykraczać poza tradycyjne ramy. Może okazać się przydatny przy ekspresie do kawy czy nawet w napełnianiu misek z wodą dla zwierząt domowych.

Dlatego warto myśleć kreatywnie podczas projektowania kuchni, by wykorzystać takie innowacyjne akcesoria w sposób, który najlepiej odpowiada naszym codziennym potrzebom.

Nieoczywiste zastosowanie pot fillerów Duero od KFA Armatura.

Czysta woda bezpośrednio z kranu

Domowe filtry do wody zdobywają na popularności z wielu przyczyn. Umożliwiają łatwy dostęp do czystej wody, niezbędnej dla zdrowia i dobrego funkcjonowania naszego organizmu. Ponadto, zmniejszają konieczność noszenia ciężkich butelek z wody zakupionych w sklepie i przyczyniają się do redukcji plastikowych odpadów.

Choć popularne są filtrujące butelki i dzbanki, to jednak coraz więcej osób decyduje się na montaż w kuchni specjalistycznych baterii z wbudowanymi filtrami wody, które charakteryzują się długim okresem użytkowania i nie zajmują cennego miejsca na blacie kuchennym.

W ofercie Duero Pure znajdziemy baterie z zaawansowanymi filtrami firmy Profine, opartymi na technologii bloku węglowego, które można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego domu. Te filtry skutecznie redukują chlor, substancje organiczne i nieprzyjemne zapachy z wody.

Do dyspozycji jest filtr Blue, pasujący do każdego gospodarstwa domowego, filtr Silver z jonami srebra o działaniu antybakteryjnym, idealny dla rodzin z dziećmi, oraz filtr Lilac, który zmiękcza wodę i poprawia jej smak, sprawdzając się znakomicie w przypadku ekspresów do kawy.

Wybór baterii kuchennych z funkcją filtrowania wody to doskonałe rozwiązanie dla jeszcze bardziej funkcjonalnej kuchni, łączące w sobie zdrowie, wygodę i dbałość o środowisko.

Profesjonalne filtry Profine dostępne z bateriami Duero Pure.

Każdy szczegół ma znaczenie

Ergonomia i wygoda użytkowania są kluczowe w obszarze zmywania w kuchni. Mycie naczyń, choć dla wielu nie jest ulubionym zadaniem, jest nieodłącznym elementem procesu gotowania, nawet przy posiadaniu zmywarki.

Aby ułatwić sobie tę czynność, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak odpowiednie rozmieszczenie ociekacza, dopasowanie rozmiaru zlewu, czy wybór kranu z elastyczną wylewką i możliwością zmiany trybu strumienia wody.

Ponadto, nie należy zapominać o estetyce - przecież wszyscy chcemy, aby otaczająca nas przestrzeń, nawet ta użytkowa, była estetycznie urządzona.

Idealnym sposobem na uniknięcie bałaganu w okolicy zlewu, spowodowanego przez nieestetyczne butelki z płynem do mycia naczyń, jest instalacja dozownika. Umieszczony pod blatem pojemnik na detergent pozwala na usunięcie nieładu z widoku i zapewnia łatwy dostęp do płynu.

Dozownik do płynu do naczyń KFA Armatura w kolorze szczotkowanego złota.

Co więcej, użycie dozownika do płynu do mycia naczyń nie tylko ułatwia prace, ale również wspiera ekologię. Dzięki niemu można ograniczyć ilość plastikowych odpadów, ponieważ zamiast wielokrotnie kupować małe butelki, można zaopatrzyć się w jedno większe opakowanie płynu i wykorzystywać je ekonomicznie przez dozownik.

Implementacja takich praktycznych rozwiązań jest drobnym, ale znaczącym krokiem ku zwiększeniu funkcjonalności każdej nowoczesnej kuchni. Jeśli cenisz sobie codzienną wygodę podczas gotowania i zmywania, rozważ zastosowanie tych udogodnień w swoim domu!


Źródło i zdjęcia: KFA Armatura

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT