Co to jest agregat tynkarski?

Agregatem tynkarskim nazywamy maszynę, która umożliwia natryskowe nakładanie tynków elewacyjnych i/lub tynków cementowo-wapiennych. Maszynowe nakładanie tynków jest o wiele bardziej wydajne w porównaniu z metodą ręczną. Odpowiednio dobrany agregat tynkarski potrafi przyspieszyć pracę nawet o 90%.

Co to jest agregat tynkarski?

Na rynku znajduje się wielu producentów maszyn do nakładania tynków. Wybierając odpowiedniego producenta agregatów tynkarskich, warto sprawdzić, jak wygląda obsługa klienta i czy możemy liczyć na pomoc w ustawieniu agregatu już po zakupie.

Konieczne może okazać się również sprawdzenie, czy dane urządzenia posiadają odpowiednie certyfikaty i są dopuszczone do sprzedaży. Podczas używania agregatu tynkarskiego może się okazać, że niezbędny będzie zakup części zamiennych lub elementów podlegających zużyciu podczas eksploatacji. Zawsze pytajmy producenta agregatów tynkarskich o dostępność części do urządzenia.

Agregaty tynkarskie dopasowane do pomieszczenia

Pracując w niewielkich kubaturowo pomieszczeniach, często mamy problem z doborem odpowiedniej wielkości urządzenia. Podobny problem pojawia się w momencie, kiedy planujemy wykonanie tynków na bardzo dużej powierzchni. W takich sytuacjach często ważna jest nie tylko wydajność, ale i wielkość urządzenia.

Firma Agrekom ma w ofercie agregaty tynkarskie zbudowane na bazie różnych wielkości zbiorników: 19-, 20- i 60-litrowych, które różnią się zarówno budową, jak i maksymalnym ciśnieniem roboczym. Dzięki temu bardzo łatwo można dobrać wielkość i wydajność danego urządzenia do konkretnego wymiaru pomieszczenia.

Wszystkie agregaty tynkarskie Agrekom posiadają certyfikaty zgodne z dyrektywą ciśnieniową i maszynową. 

Agregat do tynków strukturalnych

Agregaty Agrekom doskonale sprawdzają się podczas natrysku tynków silikonowych, akrylowych i mineralnych o strukturze baranka. Urządzenia natryskowe przyspieszają znacznie pracę podczas wykonywania tynków elewacyjnych, strukturalnych, a także szpachlowania czy też natryskowego nakładania zabezpieczeń ogniochronnych.

Agregat do szpachlowania

Agregaty tynkarskie Agrekom mogą być wykorzystywane również do szpachlowania ścian. Natryskowe szpachlowanie jest dobrą alternatywą dla ręcznego nakładania gładzi szpachlowej. Natrysk masy szpachlowej jest szybki i wydajny.

Profesjonalny zestaw do gładzi z lancą.

Stosując odpowiednie dysze, możemy natryskiwać materiał płaskim strumieniem. Maszyna do szpachlowania to doskonały wybór dla firm remontowych i remontowo-budowlanych. Agregaty tynkarsko-szpachlarskie Agrekom pozwalają na stosowanie zarówno gotowych, jak i suchych mas (po odpowiednim przygotowaniu).

Łatwość obsługi agregatu to podstawa

Agregat tynkarski to podstawa wyposażenia każdej firmy budowlanej. Agregatem tynkarskim można natryskiwać materiały takie jak: tynki strukturalne, tynki elewacyjne, gładzie, klej na siatkę i obrzutkę tynkarską.

Bardzo ważna w obsłudze urządzenia jest prostota jego użytkowania i niska awaryjność. Agregaty Agrekom zasilane są pneumatycznie. Dzięki temu ich budowa jest prosta i łatwa w obsłudze. Pneumatyczne agregaty tynkarskie wyróżniają się również niską awaryjnością.

Agregat przeznaczony to tynkowania i malowania natryskowego AK10 PRO GOLD

Jakie prace można wykonać agregatem tynkarskim?

Agregaty tynkarskie zasilane pneumatycznie, dają możliwość wykonywania wielu prac przy użyciu jednego urządzenia. Najczęściej stosuje się je do tynkowania ścian, ale ich funkcjonalność na tym się nie kończy.

Pneumatyczne agregaty tynkarskie Agrekom doskonale sprawdzą się również podczas natrysku tynków strukturalnych (baranek elewacyjny), gładzi gipsowych, szprycowania ścian, szpachlowania, gruntowania gruntem szczepnym, a także natrysku hydroizolacji fundamentów.

Wielofunkcyjne mini-agregaty tynkarskie pozwalają na szybkie wykonanie prac tynkarskich i równe pokrycie ściany mieszanką.


źródło i zdjęcia: Agrekom

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT