Tynkowanie ścian - kiedy jest najlepszy czas?

Tynkowanie ścian jest kluczowym etapem budowy lub remontu domu. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, niezbędne jest odpowiednie dostosowanie warunków atmosferycznych podczas prac.

Tynkowanie ścian - kiedy jest najlepszy czas?

Optymalna temperatura

Idealna temperatura do tynkowania wynosi od 5 do 20°C. W niższych temperaturach proces wiązania tynku jest dłuższy, co może prowadzić do pojawiania się wykwitów na elewacji. Tynkowanie w mroźnych warunkach może spowodować, że tynk zacznie odpadać od ściany.

Unikanie wysokich temperatur

Zbyt wysoka temperatura także nie sprzyja tynkowaniu. W takich warunkach tynk może zbyt szybko wysychać, co skutkuje widocznymi połączeniami pomiędzy poszczególnymi etapami nakładania zaprawy. Ponadto, zbyt sucha masa tynkarska jest trudniejsza do aplikacji.

Warunki wietrzne

Silny wiatr może negatywnie wpłynąć na tynkowanie, wychładzając lub nadmiernie wysuszając elewację, co obniża jakość wykonanych prac.

Opady deszczu

Tynkowanie podczas deszczu jest zdecydowanie niewskazane. Opady mogą uszkodzić świeże pokrycie elewacji oraz zawilgocić podłoże, co prowadzi do odspajania się tynku.

Dbając o właściwe warunki atmosferyczne podczas tynkowania, można zapewnić trwały i estetyczny efekt, który przetrwa wiele lat.


Źródło i zdjęcia: Agrekom

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT