Zasada trzech palet w budowie estetycznego ogrodzenia

Dobrzy i doświadczeni fachowcy zajmujący się budową ogrodzenia zwracają uwagę nie tylko na to, aby ogrodzenie zbudowane było zgodnie ze sztuką budowlaną, ale także na to, aby efekt wizualny sprawiał radość.

Zasada trzech palet w budowie estetycznego ogrodzenia

Paleta barw ogrodzeń firmy JONIEC® obejmuje odcienie jednolite (np. piaskowy, grafitowy, czarny) oraz MULTI-COLOR® (np. onyx, piryt, vera, getyt). MULTI-COLOR® to efekt uzyskany w toku produkcji charakteryzujący się tym, że każdy bloczek jest inaczej ubarwiony.

Podczas budowy ogrodzenia należy dobierać bloczki z różnych palet, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy. Bloczki MULTI-COLOR® należy wymieszać po to, by stworzyć możliwie najładniejszy melanż kolorystyczny. Natomiast bloczki jednolite należy ułożyć tak, aby obok siebie nie pojawiły się różnice w odcieniach - mogą one być spowodowane produkcją tych elementów w różnych warunkach atmosferycznych oraz zmiennością kruszywa, które jest składnikiem pochodzenia naturalnego.

Producent bloczków z betonu może zagwarantować jednolitą kolorystykę i nasycenie barwą jedynie w obrębie jednej partii produkcyjnej. Bloczki pochodzące z różnych partii produkcyjnych mogą już nieznacznie różnić się między sobą. W rękach niewprawnej ekipy powstanie powierzchnia z plamami i wyspami o różnych odcieniach.

W osiągnięciu pożądanego efektu wizualnego pomoże zasada 3 palet. Polega ona na wymieszaniu bloczków z co najmniej 3 palet. Pozwala to na równomierne rozłożenie barw na całej powierzchni ogrodzenia. Bloczki różniące się od siebie stopniem wybarwienia zostają naturalnie "rozrzucone", co daje bardzo naturalny efekt końcowy.

Jarosław Mirowski - Kierownik Działu Wsparcia Technicznego Joniec

źródło i zdjęcia: F.P.U.H. JONIEC®

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE