Jak zabezpieczyć drewno na zimę?

Zimowe miesiące stanowią trudny okres dla drewnianej architektury naszego ogrodu. Zmienne warunki pogodowe mogą nie tylko niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd, ale również narazić na uszkodzenia. Na szczęście można temu zapobiec z pomocą specjalistycznych produktów, które skutecznie ochronią ogrodowe wyposażenie, zachowując jego urok na wiele sezonów.

Jak zabezpieczyć drewno na zimę?

Wilgoć, promieniowanie UV, wahania temperatury oraz naprzemiennie topniejąca i zamarzająca woda – to główne czynniki atmosferyczne towarzyszące nadejściu zimy, które mogą powodować niszczenie drewna.

Aby temu zapobiec i móc cieszyć się jego pięknem przez długi czas, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie drewnianych powierzchni. Dostępne na rynku produkty dekoracyjno-ochronne, jak np. Jedynka Deco & Protect Impregnat 3w1, zapewniają utrzymanie dobrej kondycji naturalnego surowca, podkreślając także niepowtarzalny rysunek jego usłojenia.

Altanka zabezpieczona impregnatem Jedynka Deco & Protect 3w1

Produkt wnikając głęboko w strukturę drewna tworzy jednocześnie na powierzchni ochronną powłokę, zapewniając zabezpieczenie trwające nawet do 7 lat. Dodatkowo, powstała powłoka zwiększa odporność na grzyby pleśniowe i inne drobnoustroje mające destrukcyjny wpływ na drewno.

W przeciwieństwie do mebli, stałych elementów architektury ogrodu nie da się przechować w suchym pomieszczeniu, przez co są narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych przez cały rok. Dlatego też tak ważna jest ich właściwa pielęgnacja jeszcze przed wystąpieniem pierwszych przymrozków. Jedynka Deco & Protect Impregnat 3w1 skutecznie zabezpiecza drewno już po godzinie od zastosowania, nawet w przypadku deszczu.

Nowoczesny system hydro stop z pomocą wosku i specjalistycznych żywic odpycha cząsteczki wody i wilgoć, ograniczając niszczenie powłoki. Zaletą impregnatu jest także zapewnienie walorów dekoracyjnych. Paleta 5 modnych odcieni - od bieli, przez szary, po różne tonacje brązu - pozwala na podkreślenie estetyki drewna w ulubionym i pasującym do aranżacji ogrodu kolorze.

źródło i zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE