Próżniowe panele Deck-VQ® Recticel w pytaniach i odpowiedziach

Deck-VQ® od Recticel Izolacje to panel próżniowy w sztywnej obudowie o bardzo wysokiej efektywności termicznej do dachów płaskich i tarasów.

Próżniowe panele Deck-VQ® Recticel w pytaniach i odpowiedziach

Dzięki najlepszym na rynku właściwościom cieplnym rdzenia, o współczynniku lambda 0,006 W/mK, z łatwością osiągasz jeszcze lepszą izolacyjność cieplną w remontowanych lub w nowych budynkach. Deck-VQ® oferuje wyjątkowo wysoką wartość izolacyjną i długoterminową wydajność, jednocześnie umożliwiając zachowanie istniejącej konstrukcji dachu i uniknięcie kosztownej przebudowy.

Jakiej grubości PU odpowiada Deck-VQ?

Próżniowe panele izolacyjne mają lepsze parametry termiczne niż tradycyjne izolacje termiczne. Deck-VQ® jest do 3 razy efektywniejszy niż tradycyjna izolacja.

Na przykład, aby osiągnąć wartość RD wynoszącą co najmniej 5,00 m²K / W, potrzebujesz:

 • 140 mm Powerdeck F® (RD = 5,35 m²K/W),
 • 45 mm Deck-VQ® (RD = 5,00 m²K/W),
 • 30 mm Core-VQ® (RD = 5,00 m²K/W).

Czy można położyć płytki lub deski tarasowe na panelach Deck-VQ®?

Deck-VQ® nadaje się do zastosowania na tarasach uniesionych, wykończonych płytkami lub deską tarasową. Należy przewidzieć odpowiednią liczbę podpór z powierzchnią podparcia na membranie hydroizolacyjnej co najmniej 100 cm².

Uwaga: membrana hydroizolacyjna powinna być starannie dobrana tak, aby wytrzymała obciążenia punktowe generowane przez konstrukcję nośną tarasu (np. odpowiednie przekładki).

Czy można chodzić po panelach Deck-VQ®?

Tak, jest to możliwe dzięki warstwom ochronnym z PIR o wysokiej gęstości i wytrzymałości na ściskanie 150 kPa (CS (10 \ Y) 150). Deck-VQ® nadaje się do stosowania na dachach płaskich i tarasach narażonych na niewielki ruch pieszy.

Jak w przypadku każdego rodzaju izolacji, zalecamy ograniczenie do minimum ruchu pieszego podczas montażu i nałożenie hydroizolacji jak najszybciej po zakończeniu montażu paneli. Najlepszą praktyką jest wykonywanie takich fragmentów dachów/tarasów, który można zaizolować termicznie oraz zabezpieczyć wodochronnie w ciągu jednego dnia.

Jak zamontować Deck-VQ?

Panel Deck-VQ® może być stosowany na dachach płaskich (w układzie dachu ciepłego) lub tarasach w nowo budowanych i remontowanych budynkach. Ogólnie rzecz biorąc, panele montowane są na istniejącym pokryciu dachowym (renowacja) lub na warstwie paroizolacyjnej (nowy budynek). Następnie na izolację nakładane się warstwę hydroizolacyjną i odpowiednio wykańcza.

Deck-VQ® to kompletny pakiet, zaprojektowany w celu ograniczenia ryzyka uszkodzenia wnętrza VIP podczas montażu. Aby rozwiać Twoje obawy, dołączyliśmy kilka wskazówek:

 • NIE wolno wiercić? Jak więc zamocować Deck-VQ®?
  • Obudowa z płyt PIR jest kompatybilna z różnymi klejami i systemami hydroizolacji *.
  • PIR o dużej gęstości chroni wnętrze VIP przed typowymi uszkodzeniami fizycznymi, co pozwala na zastosowanie układu balastowanego.
 • NIE wolno piłować? Jak pokryć całą powierzchnię dachu/tarasu?
  • Panele Deck-VQ® są dostępne w czterech standardowych wymiarach (mm x mm): 1200 x 600 / 1200 x 300 / 600 x 600 / 600 x 300, co umożliwia zaprojektowanie optymalnej konfiguracji dla Twojego projektu.
  • Do obróbki detali (np. narożniki, krawędzie i przejścia dachowe) lub w celu wypełnienia szczelin dostarczamy izolację PIR o odpowiedniej grubości

* Zalecamy systemy jednowarstwowe klejone na zimno (np. PVC z włókniną od spodu lub EPDM z włókniną od spodu) lub wielowarstwowe systemy bitumiczne (samoprzylepna papa podkładowa i papa zgrzewalna wierzchniego krycia). 

Jaka jest różnica pomiędzy Deck-VQ® a próżniowym panelem izolacyjnym?

Deck-VQ® to próżniowe panele izolacyjne w sztywnej obudowie. Główna różnica w stosunku do samego panelu VIP polega na poziomie ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tak zwany „nagi” panel VIP zapewnia niewielką ochronę dla powłoki wysokobarierowej, podczas gdy Deck-VQ® ma z każdej strony ochronną warstwę wykonaną z PIR o wysokiej gęstości.

Sztywny panel izolacyjny o nazwie Deck-VQ® gwarantuje doskonałą kompatybilność z różnymi systemami hydroizolacji. W połączeniu z wyjątkowymi parametrami termicznymi, rozwiązanie to jest szczególnie zalecane do zastosowań na dachach płaskich i tarasach, gdzie dostępna przestrzeń jest znacznie ograniczona.

Źródło i zdjęcie: Recitcel Izolacje

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT