Termorenowacja ścian i sufitów od wewnątrz płytami Eurothane G

Ocieplanie budynków od strony wewnętrznej w określonych sytuacjach jest jedyną możliwością. Nowoczesne materiały izolacyjne ułatwiają przeprowadzenie modernizacji termicznej w taki właśnie sposób.

Termorenowacja ścian i sufitów od wewnątrz płytami Eurothane G

Ocieplenie od środka jest ryzykowne, gdy w budynku panuje wysoka wilgotność, a wentylacja nie działa do końca sprawnie. Zachodzi wtedy ryzyko, że ściana pod izolację będzie zimna i wilgoć zacznie się wykraplać właśnie w tym miejscu.

Zapewnienie właściwej wentylacji wyeliminuje ten problem. W nowoczesnym budownictwie, w którym stosuje się wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, problem ocieplenia od środka w ogóle nie istnieje. Zamiast pytania "czy ocieplać od środka" pojawia się inne - "czym ocieplać", aby zyskać maksymalny efekt. Tutaj sprawdzą się płyty Eurothane G.

Eurothane G to twarde płyty poliuretanowe PIR jednostronnie pokryte płytą kartonowo-gipsową. Między warstwą poliuretanu i gipsu znajduje się warstwa paroizolacji. Dzięki temu uniknie się żmudnego wykonywania trzech osobnych warstw - ocieplenia, paroizolacji i poszycia z płyt gipsowych. Znika też ryzyko popełnienia błędu podczas prac oraz znacznie zmniejsza się zużycie materiału.

Wybór sposobu montażu uzależniony jest w dużej mierze od rodzaju podłoża, jak również wymogów budowlanych.

Płyty Eurothane G mają wymiary 2600 x 1200 mm i są do wyboru w grubościach od 20 - 120 mm + GK. Ich współczynnik przewodzenia ciepła to 0,023 W/mK - dla wełny mineralnej i styropianu uważanych za bardzo dobre izolacje termiczne współczynnik ten wynosi około 0,04.

Dzięki temu można zastosować znacznie mniejszą grubość izolacji dla uzyskania tego samego stopnia izolacyjności. Tu warto wspomnieć, że dla budynków zabytkowych, w których jakiekolwiek prace zmieniające wygląd elewacji są zabronione, zastosowanie systemu takiego jak Eurothane G to jedyny sposób na termoizolację.

Sprawdź, jak wykonać termoizolację od wewnątrz

Wybór sposobu montażu uzależniony jest w dużej mierze od rodzaju podłoża, jak również wymogów budowlanych. Płyty Eurothane G zastosowane mogą zostać jako wykończeniowo-termoizolacyjna warstwa ścian, sufitów, ścianek działowych lub izolacja zimnych klatek schodowych.

Eurothane G -specyfikacja techniczna:

  • twarde płyty poliuretanowe PIR jednostronnie wykończone płytą G-K, stosowane od wewnątrz jako termoizolacja ścian, sufitów, poddaszy lub ścianek działowych
  • zawiera poraoizolację
  • montowane na podkonstrukcji lub klejone bezpośrednio do ściany klejem gipsowym
  • stosowanie Eurothane G pozwala uniknąć żmudnego i kosztownego montażu poszczególnych warstw
  • jest często jedynym rozwiązaniem termoizolacji od wewnątrz tam, gdzie nie ma możliwości zmiany wyglądu elewacji
  • materiał sklasyfikowany jako NRO (Euroclass B s1 d0 )
  • wymiary paneli: 1200 x 2600 mm
  • grubość PIR: 20 - 120 mm (+ 9,5 mm GK)

źródło i zdjęcia: Recticel Izolacje

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT