Aluprof zachęca do wybierania ekologicznych środków transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu rozpoczyna się 16, a kończy 22 września 2021 roku - w dzień Światowego Dnia Bez Samochodu. Celem inicjatywy jest zachęcanie do przyjrzenia się oraz zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Z tej okazji ALUPROF SA zachęca do inwestycji w przyjazny środowisku transport i podsumowuje swe osiągnięcia w tym obszarze.

Aluprof zachęca do wybierania ekologicznych środków transportu

Zanieczyszczające powietrze pojazdy to głównie wyzwanie dla dużych miast. Substancje zawarte w spalinach są równie szkodliwe jak zanieczyszczenia przemysłowe, z tym że duże zakłady produkcyjne rzadko są zlokalizowane w centrum miasta. Tymczasem zanieczyszczenie rozprzestrzeniające się z rur wydechowych pojawiają się w bezpośrednim sąsiedztwie ludzi i w dużym stężeniu. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż samochody osobowe są głównym źródłem zanieczyszczeń, odpowiadając za 60,7% wszystkich emisji CO2 z transportu drogowego w Europie.

Jak Aluprof inwestuje w zrównoważone metody transportu?

Właśnie dlatego firma Aluprof inwestuje w nowoczesną flotę samochodową. Już dziś 40% floty Aluprof to samochody hybrydowe, a planowane są dalsze inwestycje.

Oprócz rozwiązań flotowych ważne są inne inicjatywy Grupy Kęty:

  • W każdej ze spółek są specjalnie przygotowane miejsca parkingowe dla osób podróżujących rowerami.
  • Rowery są wykorzystywane w transporcie wewnątrz-wydziałowym.
  • W przypadku dowozu pracowników do odległych spółek obowiązuje transport zbiorczy.

Tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu to "Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności". Wybór tematu przewodniego jest hołdem upamiętniającym trudy, jakie Europa i świat odczuły w czasie pandemii COVID-19.

Więcej informacji o Aluprof

ALUPROF SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA - notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w 55 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy aluminiowe i innowacyjne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Zgodnie z hasłem Let’s build a better future firma promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego.

źródło i zdjęcie: Aluprof S.A.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT