Isover, Rigips i Weber wspierały X finał olimpiady "Buduj z Pasją"

Zadania postawione przez organizatorów X finału Olimpiady Budowlanej "Buduj z Pasją" sprawdziły umiejętność pracy w zespole, wiedzę teoretyczną oraz zdolności praktyczne najlepszych uczniów szkół budowlanych w Polsce. Marki ISOVER, RIGIPS i WEBER kolejny raz miały przyjemność bycia głównymi sponsorami wydarzenia.

Isover, Rigips i Weber wspierały X finał olimpiady "Buduj z Pasją"

Szczegóły X finału olimpiady "Buduj z Pasją 2021"

Celem Olimpiady „Buduj z Pasją” jest podnoszenie poziomu wiedzy młodzieży, doskonalenie umiejętności praktycznych. Uczniowie mają możliwość poznania najnowszych technologii i produktów stosowanych w budownictwie.

W ramach zadania konkursowego uczestnicy mieli do zrealizowania 2 etapy, składające się z części praktycznej i teoretycznej. Na każdą drużynę czekało przygotowane miejsce pracy – boks, w którym wykorzystano płyty gipsowe RIGIPS GLASROC® X Ocean, obustronnie wzmocnione matą z włókna szklanego. 

Zadanie konkursowe polegało m.in. na wykonaniu fragmentu systemu ociepleniowego w oparciu o dwa rozwiązania: wełnę marki Isover o nazwie Fasoterm 35 i kompleksowego systemu ociepleniowego weber.therm WM opartego o różne komponenty - powiedział Sławomir Nastarewicz, doradca techniczny Saint Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o.

Wszystkie zespoły, które zakwalifikowały się do udziału w finale Olimpiady otrzymały nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia. Przedstawiciele marek ISOVER, RIGIPS i WEBER bardzo cieszą się z aktywności młodzieży, która chce się rozwijać nie tylko w szkolnych murach.

Wydarzenie odbyło się pod koniec maja 2021 roku w Wieluniu.

źródło i zdjęcie: Isover - Saint-Gobain Construction Products Polska

 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT