Modułowy budynek Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

We Wrocławiu oddano do użytku nowoczesny, modułowy budynek biurowo-socjalny należący do Akademii Wychowania Fizycznego. Obiekt został wykonany przez firmę Hepamos, a jego elewację oparto na płytach Fermacell Powerpanel H2O.

Modułowy budynek Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Hepamos to przedsiębiorstwo wielobranżowe z Opatkowic (woj. małopolskie), które jest liczącym się krajowym producentem obiektów modułowych i kontenerów. Firma powstała w 1990 r. i od samego początku działa w branży konstrukcji stalowych. Hepamos od blisko 25 lat specjalizuje się w produkcji kontenerów budowlanych i kompleksowej realizacji obiektów modułowych: od projektowania z uzyskaniem pozwolenia na budowę, poprzez produkcję modułów w wytwórni, aż po montaż obiektów w miejscu docelowym.

Zakład produkcyjny Hepamos ulokowany jest w miejscowości Opatkowice koło Proszowic (ok. 25 km od Krakowa) i zajmuje teren 2,53 ha. Na terenie zakładu znajdują się hale produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 5000 m2, budynki magazynowe, pomieszczenia biurowo-socjalne oraz duże, przestronne place składowe.

Podstawową dewizą firmy jest profesjonalizm, doskonała jakość i rzetelność realizacji. Zaowocowało to na przestrzeni wielu lat działalności na rynku budowlanym dużym uznaniem wśród klientów, mówi z dumą Jacek Paliś, dyrektor spółki Hepamos.

Jedną z ostatnich realizacji wykonanych przez firmę z Opatkowic był budynek postawiony na terenie kompleksu sportowo-turystycznego wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Nowy obiekt ma powierzchnię 220 m2. Budynek wykonany został w technologii modułowej i składa się z 15 modułów o wymiarach 2500 x 6000 mm. Znajdują się w nim szatnie oraz pomieszczenia sanitarne i biurowe.

Projekt budowlany był przygotowany przez inwestora wcześniej. Nasze zadanie polegało na wykonaniu projektów wykonawczych, wykonaniu warsztatowym modułów kontenerowych oraz na wykonaniu fundamentów i montażu obiektu wraz z robotami wykończeniowymi. Całość prac trwała trzy miesiące. Natomiast prace typowo budowlane to okres jedynie 4 tygodni: - fundamenty, czyli wylanie płyty betonowej zajęło 2 tygodnie i tyle samo czasu przeznaczyliśmy na montaż i wykończenie, mówi Jacek Paliś.

Elewacja w budynku modułowym jest wentylowana i została oparta na konstrukcji z profili stalowych ocynkowanych z użyciem płyt Fermacell Powerpanel H2O oraz elementów drewnianych. Całkowita powierzchnia elewacji to ok. 300 m2.

Przy realizacji tejże inwestycji zakupiliśmy ok. 280 m2 płyt Fermacell Powerpanel, wyjaśnia Jacek Paliś. Według mnie największymi zaletami płyt cementowych Fermacell jest łatwość obróbki i dobre parametry wytrzymałościowe (w tym na drgania i wstrząsy). Miało to duże znaczenie, ponieważ większość elewacji wentylowanej wykonana była w hali produkcyjnej i transportowana razem z modułami kontenerowymi. Oprócz tego w płytach Fermacell podoba mi się swoboda doboru materiału wykończeniowego (farby , farby strukturalne, tynki cienkowarstwowe) i niewygórowana cena płyt . Jest to świetny materiał do zastosowania przy wykonywaniu nowoczesnych i bardzo estetycznych elewacji wentylowanych.

Warto podkreślić, iż inwestor, czyli wrocławski AWF, jest bardzo zadowolony z wykonanego budynku oraz trwałej i estetycznej elewacji, a firma Hepamos aktualnie finalizuje umowę na II etap tej inwestycji.

źródło: Fermacell
zdjęcie: Hepamos

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT