PRODUCENCI
Fermacell
ul.Migdałowa 4, 02-796  Warszawa
tel. 22 645 13 38, 39, 22 645 15 58

Firma FERMACELL produkuje i dostarcza kompletny system zabudowy "od podłogi aż po dach" o nazwie FERMACELL. Ze względu na niski próg trudności technicznych system ten jest przeznaczony zarówno dla profesjonalistów w dziedzinie budownictwa, jak i dla indywidualnych użytkowników. Stosowanie płyt FERMACELL to gwarancja trwałości i bezpieczeństwa.

Płyty gipsowo-włóknowe

Nowoczesne budownictwo wymaga materiałów trwałych i ekonomicznych, a jednocześnie łatwych w montażu. To cechy systemu FERMACELL, którego podstawą są jednorodne w swojej budowie płyty gipsowo-włóknowe produkowane z gipsu i papieru (włókna papieru stanowią zbrojenie dla gipsu).

Płyty FERMACELL stosowane są jako poszycie ścian wewnętrznych, stropów podwieszanych, poddaszy, jako poszycie ścian zewnętrznych (pod warunkiem trwałego zabezpieczenia przed wpływami atmosferycznymi)

Zalety: ze względu na swoje właściwości, budzą rosnące zainteresowanie budujących jako nowoczesny i ekologiczny materiał

  • są niepalne (klasa reakcji na ogień wg EN-A2) - zbrojenie płyt włóknami papieru zwiększa odporność na temperaturę i ciśnienie występujące podczas pożaru zwiększa bezpieczeństwo

  • są wilgocioodporne i uodpornione na kontakt z wodą

  • skutecznie tłumią dźwięki, w tym te dokuczliwe o niskiej częstotliwości

  • koszt materiału, akcesoriów i robocizny dla przegrody o określonych parametrach jest konkurencyjny do innych technologii gipsowych.

Suche jastrychy FERMACELL

To dwie połączone ze sobą płyty gipsowo-włóknowe o grubości 10 mm lub 12,5 mm, przesunięte względem siebie o 50 mm, tworząc zakładkę ułatwiającą sklejanie i uzyskiwanie sztywnej, odpornej na uszkodzenia powierzchni.

W zależności od rodzaju pomieszczeń użytkownik ma do dyspozycji suche jastrychy FERMACELL z płyt gipsowo-włóknowych i z płyt cementowych (płyty G-W stosowane są również w pomieszczeniach wilgotnych). Suche jastrychy FERMACELL to nowoczesna alternatywa dla najczęściej stosowanych jastrychów cementowych, wylewanych na mokro. Układane na sucho, nie wymagają nakładów do wysuszenia podłoży.

Gwarantują stabilność mechaniczną, bezpieczeństwo pożarowe, komfort akustyczny i cieplny, a także prosty i szybki montaż. Nadają się do natychmiastowego użytku zaraz po stwardnieniu kleju, a ich powierzchnia jest przygotowana do ułożenia różnorodnych posadzek.

Ewentualne nierówności podłoża można niwelować podsypką wyrównującą FERMACELL. Suche jastrychy FERMACELL są dopuszczone do stosowania Aprobatą Techniczną ETA-03/0006.

ROZWIŃ OPIS