Ewolucja materiałów izolacyjnych: Jak przekuć wiedzę w oszczędności?

Jeżeli odczuwasz, że koszty energii są coraz wyższe, nie jesteś sam. Problemy geopolityczne - jak te na Ukrainie, niska produkcja energii ze źródeł odnawialnych, a także technologie, które były wykorzystywane w budownictwie minionego wieku, powodują, że ceny energii rosną. W takiej sytuacji warto rozważyć, w jaki sposób możemy oszczędzać energię, a co za tym idzie - pieniądze.

Ewolucja materiałów izolacyjnych: Jak przekuć wiedzę w oszczędności?

Dlaczego warto inwestować w innowacyjne materiały izolacyjne?

Badania naukowe pokazują, że w przypadku budynków jednorodzinnych z lat 60 XX w., brak odpowiedniej izolacji termicznej sprawił, że koszty energii mogły wzrosnąć nawet o 283% dla domów ogrzewanych za pomocą kotłów węglowych i 66% dla tych , w których wykorzystywane są kotły gazowe.

Dlatego właśnie branża styropianowa nieustannie rozwija swoje produkty, oferując coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie materiały izolacyjne, jak na przykład innowacyjne szare płyty styropianowe oraz płyty z zawartością surowców pochodzących z recyklingu.

Szary styropian – przełom w technologii izolacji

Szare płyty styropianowe to produkt nowej generacji, charakteryzujący się jeszcze lepszymi właściwościami izolacyjnymi niż tradycyjne białe płyty styropianowe, małą wagą, i niezmiennością swoich właściwości w czasie. Te cechy umożliwiają osiągnięcie wyższej efektywności energetycznej budynków.

Wpływa to, oczywiście, na zmniejszenie zużycia energii, co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i naszych portfeli.

Jak możemy zaoszczędzić?

Wprowadzenie szarych styropianów nowej generacji jest odpowiedzią branży na rosnące ceny energii. To właściwe ocieplenie domu może zmniejszyć zużycie energii nawet o połowę, co znacząco przełoży się na oszczędności w naszych rachunkach.

Zmniejszając zużycie energii, emitujemy mniej CO2, przyczyniamy się więc też do ochrony środowiska.
Zmniejszając zużycie energii, emitujemy mniej CO2, przyczyniamy się więc też do ochrony środowiska.
 

Dbaj o Ziemię, dbając o swój dom

Kwestia oszczędzania energii to nie tylko kwestia dotykająca naszych portfeli. Zmniejszając zużycie energii, emitujemy mniej CO2, przyczyniamy się więc też do ochrony środowiska.

Dzięki innowacjom w branży izolacyjnej, takim jak na przykład recykling styropianu możemy być bardziej eko poprzez ponowne wykorzystanie produktów styropianowych, jednocześnie ciesząc się komfortem życia.

Co jeszcze zyskujesz?

Inwestując w nowoczesną izolację, oszczędzasz nie tylko na rachunkach. Odpowiednia termoizolacja wykonana w pierwszym etapie inwestycji umożliwia zakup tańszego systemu grzewczego o mniejszej mocy, a także zaoszczędzenie miejsca w kotłowni. To tylko niektóre z dodatkowych korzyści płynących z inwestycji w innowacyjne rozwiązania izolacyjne.

Branża styropianowa nieustannie rozwija swoje produkty, oferując coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie materiały izolacyjne
Branża styropianowa nieustannie rozwija swoje produkty, oferując coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie materiały izolacyjne.

Podsumowanie

Ocieplanie domów z wykorzystaniem innowacyjnego szarego styropianu to nie tylko oszczędność finansowa, ale również spora korzyść dla środowiska. W obliczu rosnących cen energii, warto zastanowić się, jak możemy efektywnie zmniejszyć nasze rachunki i jednocześnie zadbać o naszą planetę.

Możemy pracować narzędziem zarówno w twardym betonie, jak i miękkim betonie komórkowym, abrazyjnej cegle czy porothermie. Co ważne, funkcja wiercenia bezudarowego umożliwi nam wywiercenie otworów w ościeżnicach drewnianych lub metalowych. Z kolei tryb podkuwania wykorzystamy podczas demontażu starej i zużytej stolarki budowlanej.


Źródło i zdjęcia: poznajstyropian

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT