Glassolutions promuje wymianę okien na energooszczędne

Niewystarczająca izolacja termiczna budynku lub jej brak są głównym winowajcą nieekonomicznego gospodarowania ciepłem. Podstawową rolę w tym procederze pełni zwykle nieodpowiednia stolarka okienna. Jak zaradzić temu problemowi? Z pomocą przychodzi Saint-Gobain Glassolutions i Koalicja Termomodernizacji.

Glassolutions promuje wymianę okien na energooszczędne

Kwestiami renowacji obiektów mieszkalnych zaczynają interesować się inwestorzy, którzy z zaniepokojeniem patrzą na rosnące wydatki związane z energią oraz na następstwa złych wyborów źródeł ogrzewania.

Siwe zadymienie unoszące się nad dachami nie jest ani miłym widokiem, ani szczególnie przyjemnym doznaniem zapachowym, a już na pewno nie świadczy o bezpiecznym dla zdrowia otoczeniu.

Obawa o przyszłość zarówno finansową, jak i klimatyczną jest coraz silniejszym motorem napędowym do przeprowadzenia gruntowej termomodernizacji budynków mieszkalnych. Tak się składa, że właśnie nadszedł na to najlepszy moment!

Skorzystaj z dofinansowania na wymianę okien

Rozpoczęty w 2018 roku program „Czyste Powietrze” jeszcze przez 6 lat (bo do 2029 r.) oferuje inwestorom wsparcie finansowe na wydatki związane, między innymi, z wymianą okien.

Dotacja wynosi nawet do 135 000 zł, a za sprawą nowych warunków trzeciej edycji programu ubiegać się o nią mogą właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych lub wydzielonych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Zmiany wprowadzone 3 stycznia 2023 obejmują zarówno zwiększenie wysokości dotacji, jak i podwyższenie progów dochodowych oraz możliwość ponownego składania wniosków dla tych, którzy już skorzystali z dofinansowania.

Jeśli na samo słowo „wniosek” oblewacie się zimnym potem, uspokajamy! Wybrani dilerzy stolarki okienno-drzwiowej pomogą w skutecznym wypełnieniu formularza i poprowadzą beneficjentów przez cały proces związany z dofinansowaniem. Podpowiedzą także, jakie produkty dostępne na rynku będą optymalne dla potrzeb ich domów.

Sprzeciw dla zmian klimatycznych

Wszystko to stało się możliwe dzięki niedawnemu zjednoczeniu się producentów stolarki, dla których tworzenie komponentów najwyższej jakości odbywa się równolegle z maksymalną dbałością o człowieka i środowisko.

Powstała w grudniu 2022 roku Koalicja Termomodernizacji ma na celu niesienie pomocy w pozyskiwaniu dotacji na wymianę okien i drzwi oraz szerzenie informacji o zaletach płynących z tego przedsięwzięcia i promowanie termomodernizacji, jako działania służącego zwiększeniu bezpieczeństwa cieplnego gospodarstw i komfortu ekonomicznego ich właścicieli, a także zmniejszaniu emisyjności sektora mieszkalnego.

Jednym z jej partnerów strategicznych jest firma Saint-Gobain Glassolutions, która na co dzień zajmuje się tworzeniem pakietów szybowych o doskonałych parametrach termoizolacyjnych.

Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że nasza wiedza i bogate know-how w krótkim czasie przyczynią się do realnych zmian w zakresie zwiększania komfortu cieplnego ludzi i poprawiania jakości powietrza. Cieszymy się na efektywną współpracę z innymi podmiotami i jesteśmy przekonani, że zaowocuje ona w poszerzenie świadomości klimatycznej, a do tego pomoże odciążyć domowe budżety – mówi Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Glassolutions.

Dlaczego powinniśmy wymienić stolarkę?

Ogrzewanie stanowi nawet 70% wszystkich wydatków w domu. Liczba ta przeraża, ale jednocześnie może zmotywować do poszukiwania nowoczesnych metod na poprawę takiego stanu rzeczy.

Pierwszą przyczyną nieszczelnego budżetu domowego są zwykle źle dobrane okna z nieodpowiednimi szybami, przez które ucieka cenne ciepło. Wraz z nim ulatniają się też nasze pieniądze, bowiem koszty paliw energetycznych są dziś ogromne.

Wymagania ujęte w Warunkach Technicznych z 2021 roku zakładają minimalne parametry, jakimi powinna charakteryzować się tzw. „ciepła stolarka” i energooszczędne pakiety szybowe, a na rynku istnieją już rozwiązania, które z nawiązką je wyprzedzają.

Mowa chociażby o produkowanych przez Saint-Gobain Glassolutions lekkich pakietach trzyszybowych CLIMATOP® XN LIGHT, na które można się zdecydować, korzystając ze wsparcia Koalicji Termomodernizacji.

Charakteryzują się one doskonałym stopniem izolacyjności dzięki niskoemisyjnej powłoce PLANITHERM® XN zatrzymującej ciepło we wnętrzach, a przy tym proces ich wytwarzania odbywa się z poszanowaniem środowiska.

 

Ciekawostką jest fakt, że tworzą je tafle o grubości 3 mm, dzięki czemu całe zespolenie waży aż do 25% mniej w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami ze szkłem 4 mm.

Dla producenta oznacza to ogromną oszczędność surowców mineralnych oraz mniejszą ilość użytej energii na etapie produkcji, szczególnie iż pakiety dwukomorowe CLIMATOP® LIGHT powstają przy wykorzystaniu stłuczki szklanej na drodze jej recyclingu. A co oznacza to dla konsumentów?

W ujęciu długofalowym generowanie olbrzymich oszczędności. Niższe rachunki za ogrzewanie już po kilku tygodniach od montażu stanowić będą realną ulgę dla naszego budżetu. Energooszczędne szyby CLIMATOP® dzięki produkcji w oparciu o obieg zamknięty mają też niższy wbudowany ślad węglowy, tym samym pomagają obniżyć operacyjny ślad węglowy domu.

Mimo że sytuacja klimatyczna nie napawa optymizmem, a ceny energii przekraczają kolejne progi , to pocieszający jest fakt, że istnieją na rynku firmy, które wykorzystują swój potencjał do tworzenia produktów mających na celu realną poprawę sytuacji.

Jeśli do tego można skorzystać z pomocy finansowej na zakup takich rozwiązań oraz ze wsparcia merytorycznego, warto to zrobić!

Więcej o Koalicji Termomodernizacji dowiesz się na tej stronie.


źródło i zdjęcia: Saint-Gobain Glass Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT