Nowy wymiar w projektowaniu okien - energeto® neo Aluplast

System okienny energeto® neo to nowy wymiar w projektowaniu okien, które są w stanie spełnić najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej i najnowszych trendów projektowych. Postawiliśmy sobie szereg wymagań: połączyć najbardziej innowacyjne technologie aluplast z wyjątkowym designem. Każdy detal i zastosowane technologie są podporządkowane tej wizji.

Nowy wymiar w projektowaniu okien - energeto® neo Aluplast

W procesie rozwoju uwzględniliśmy wiele pomysłów i życzeń naszych klientów: nowoczesny i ponadczasowy wygląd, proste i kompatybilne rozwiązanie oraz chęć budowania okien architektonicznych i obiektowych na jednej platformie.

energeto® neo to niezwykle atrakcyjna wzorniczo propozycja dla klientów ceniących ponadczasową stylistykę. Prosty, symetryczny, kubistyczny kształt to wyróżnik systemu.

Mocne kąty i geometryczna architektura, a przy tym wizualna lekkość konstrukcji. W ramach systemu dostępne są dwie linie stylistyczne: minimalistyczna, klasyczna wersja niezlicowana oraz designerska, nawiązująca do optyki systemów aluminiowych wersja zlicowana. Niezwykłej lekkości i elegancji oknom wykonanym w systemach energeto® neo nadają wąskie, wyraziste przylgi, które są prawie o połowę węższe niż w innych systemach aluplast.

Smukłe i wyraziste kształty uzyskujemy, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, dzięki nowej gamie listew przyszybowych o prostych konturach.

Minimalizm i nowoczesny design. Trend ten coraz mocniej przenoszony jest również na okna i drzwi, stąd też w naszej ofercie pojawiły się nowe struktury dekoracyjne: woodec oraz aludec. Dzięki nim uzyskuje się bardzo realistyczne odzwierciedlenie wybranej struktury - ponadczasowego drewna lub modnej metalicznej czy aluminiowej powierzchni.

Smukłe i wyraziste kształty uzyskujemy, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, dzięki nowej gamie listew przyszybowych o prostych konturach.

Nowa platforma systemowa energeto® neo

Nowa platforma systemowa energeto® neo łączy w sobie wszystkie zalety naszych znanych systemów energeto® z platformą oszczędzającą zasoby bez utraty wydajności.

Kluczowym założeniem projektowym dla serii energeto® neo była wzajemna kompatybilność profili, która pozwala na:

  • swobodne łącznie poszczególnych geometrii profili ze sobą, przy zachowaniu ich stosunkowo niewielkiej ilości,
  • ograniczenie ilości i stanów magazynowych profili,
  • tworzenie różnorodnych konfiguracji stylistycznych okien,
  • swobodną konfigurację zestawień w zależności od oczekiwań klienta i wymagań obiektowych.

Tym samym ograniczamy ilość i stany magazynowe profili, a dajemy możliwość różnorodnych konfiguracji stylistycznych okien.

Wdrożona we wszystkich systemach technologia „Multifalz” zapewnia profilom multifunkcyjność. Stosując tylko jeden kształtownik profilu, możemy wybierać między rozwiązaniem konwencjonalnym ze stalą, rozwiązaniem bez stali lub ewentualnym połączeniem obu rozwiązań (np. dla wykonania konstrukcji o ponadstandardowych wymiarach). Dzięki zastosowaniu technologii wklejanej szyby znacząco zwiększa się wachlarz możliwych rozwiązań technicznych dla różnych wymagań i zastosowań.

Innowacyjne technologie w energeto® neo

  • Powerdur inside to brak konieczności stosowania stalowych wzmocnień kształtowników z PVC i zastąpienie ich wzmocnieniami kompozytowymi z domieszką włókien szklanych, zapewniające poprawę właściwości cieplnych, ale w obecnej sytuacji również poprawę efektywności produkcji; to doskonała alternatywa ekonomiczna dla drogich i czasami niedostępnych wzmocnień stalowych.
  • Bonding inside, czyli technologia wklejania szyby we wrąb skrzydła, zakładająca wykorzystanie szyb zespolonych do osiągnięcia zakładanych parametrów statycznych i cieplnych konstrukcji okiennych.
  • Safetec inside, czyli system z klasycznym uszczelnieniem środkowym. Specjalna ekstrudowana przylga środkowa, do której mocno przylega trzecia, wewnętrzna uszczelka zapewnia lepszą szczelność całej konstrukcji, poprawia właściwości cieplne i akustyczne, jak również utrudnia wyważenie skrzydła, blokując możliwość dojścia do okuć.
  • Foam inside, czyli technologia umożliwiająca uzyskanie dalszej poprawy przenikalności cieplnej kształtowników poprzez wypełnianie przestrzeni niektórych komór wewnętrznych materiałami termoizolacyjnymi.

Źródło i zdjęcia: Aluplast 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT