Aluprof po raz trzynasty z tytułem Lidera Branży Stolarki 2021

Firma Aluprof może pochwalić się wyjątkowym sukcesem - po raz trzynasty została wyróżniona podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki. Co więcej, polski producent awansował także w rankingu najmocniejszych medialnie marek w branży - zajmuje obecnie siódme miejsce.

Aluprof po raz trzynasty z tytułem Lidera Branży Stolarki 2021

Aluprof doceniony podczas jesiennego Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021

Tegoroczna edycja trwała przez dwa dni, wypełniona najważniejszymi aktualnymi tematami. Głównymi zagadnieniami OFSO 2021 były:

  • europejskie fale renowacji (dzień pierwszy)
  • problemy z dostawami wciąż drożejących surowców (dzień drugi).

Każdy dzień eventu zgromadził przed ekranami ponad tysiąc uczestników. Przeważali specjaliści, dziennikarze branżowi, właściciele oraz członkowie zarządów firm produkcyjnych i montażowych. Aluprof był jednym z uczestników wydarzenia.

Cieszymy się, mogąc od kilkunastu lat być aktywnym uczestnikiem Ogólnopolskiego Forum Stolarki. Wyzwania, które stoją przed całą branżą budowlaną, traktujemy jako szansę rozwojową: zarówno grożący nam kryzys klimatyczny, jak i przerwane pandemią łańcuchy dostaw zmuszają nie tylko nas do przeformułowania priorytetów w ramach modelu biznesowego. Rok wcześniej rozmawialiśmy o naszych rozwiązaniach dla domów pasywnych. W tym – dla budynków w krajowych falach renowacjimówi Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR Aluprof SA.

Awans Aluprof w rankingu TOP MARKA 2021
Aluprof awansował także w rankingu TOP MARKA 2021 - zajmuje obecnie 7 miejsce wśród marek z branży stolarki fot. Aluprof S.A.

Każdy dzień OFSO 2021 skupiony był wokół innej tematyki. Dzień pierwszy poświęcono tematowi renowacji i rewitalizacji. Nie jest tajemnicą, że wiele państw w obawie przed pandemiczną stagnacją, uruchomiło krajowe programy renowacyjne (Włochy, Niemcy, Francja), w związku z którymi można mówić o „fali renowacji”. Korzystają na tym polskie firmy, od lat obecne na rynkach Europy Zachodniej

Drugi dzień związany był z tematyką drożejących surowców – głównie stali i aluminium. Wzrost cen surowca, wobec presji konkurencyjnej, wpływa na ceny gotowych produktów oraz obniżenie marży producentów. O czym przekonywali prelegenci dyskusji poświęconej recyklingowi, recykling profili może być remedium na światowy trend wzrostu cen surowców, którego końca na razie nie widać.

Sukcesy Aluprof - awans w rankingu oraz dwa tytuły Lidera Rynku Stolarki 2021

Co roku podczas gali, na podstawie niezależnych wyników Centrum Analiz Branżowych, wyłaniani są Liderzy Rynku Stolarki. Najczęściej są to firmy z najlepszymi w danym roku wynikami sprzedażowymi. Wbrew stereotypom na temat tej liczby, trzynastka okazała się szczęśliwa dla marki  Aluprof:

  • trzynasty rok z rzędu Aluprof zdobył tytuł Lidera Rynku Stolarki 2021 i to w aż dwóch kategoriach - "Dostawcy systemów aluminiowych" oraz "Dostawcy systemów roletowych".
  • Poza doskonałymi danymi sprzedażowymi warto przy tym podkreślić medialną siłę marki Aluprof - wśród wszystkich polskich marek plasuje się na 406. miejscu w rankingu Top Marka 2021, a wśród marek z branży stolarki na siódmym (awans o jedno w stosunku rocznym), wyprzedzając tym samym wiele silnych wizerunkowo firm budowlanych.

źródło i zdjęcia: Aluprof S.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT