Nowe wzory i okucia drzwi zewnętrznych od Hörmann

Drzwi zewnętrzne oferowane przez firmę Hörmann od kilku lat w standardzie spełniają wymogi klasy przeciwwłamaniowej RC3. Niedawno producent zaprezentował nowe wzory i wyposażenie drzwi wejściowych - zarówno stalowych, jak i aluminiowych. Dodatkowo klienci mogą zamówić drzwi zewnętrzne Thermo65 z przegrodą termiczną.

Nowe wzory i okucia drzwi zewnętrznych od Hörmann

Nowe, czarne okucia w ofercie Hörmann

Na rosnącą popularność czarnych elementów wykończeniowych firma Hörmann odpowiada okuciami drzwiowymi black.edition. Malowane proszkowo okucia drzwiowe w modnym kolorze głębokiej matowej czerni stanowią nowoczesny akcent i dają dodatkowe możliwości aranżacyjne. W pochwyt oraz klamki z okrągłą rozetą po stronie zewnętrznej i wewnętrznej, a także zawiasy w kolorze czarnym mogą być wyposażone wszystkie aluminiowe drzwi wejściowe firmy Hörmann oraz stalowo-aluminiowe drzwi Thermo65. Okucia drzwi zewnętrznych mogą również tworzyć harmonijną całość z okuciami black.edition przeznaczonymi do drzwi pokojowych wewnątrz mieszkania.

Nowy wzór drzwi Thermo65 z pionowym wycięciem
Nowy wzór drzwi Thermo65 z pionowym wycięciem pod przeszklenie to delikatne i eleganckie rozwiązanie. Fot. Hörmann

Cztery nowe wzory z przeszkleniem

Asortyment stalowo-aluminiowych drzwi Thermo65 poszerzony został o cztery nowe modele z przeszkleniem. Wśród nich znalazł się wzór 610S, w którym zrezygnowano z nasadzanej ramy przeszklenia, dzięki czemu uzyskano wyjątkowo delikatny i elegancki wygląd. Trzy pozostałe wzory z przeszkleniami w kształcie kwadratu lub rombu osadzone są w ramach ze stali nierdzewnej. Oferta przeszkleń w drzwiach Themo65 została natomiast uzupełniona o szkło typu „lustro weneckie”. Po jaśniejszej stronie, na przykład na zewnątrz w ciągu dnia, powstaje lustrzane odbicie, dzięki czemu nie jest możliwe zaglądanie do środka.

Drzwi wejściowe Thermo65 z przeszkleniem typu "lustro weneckie"
Drzwi wejściowe Thermo65 można wyposażyć w przeszklenie typu „lustro weneckie”. Od jaśniejszej strony przeszklenie jest nieprzejrzyste, ponieważ powstaje na nim lustrzane odbicie. Fot. Hörmann
 

Czternaście nowych wzorów w klasycznej stylistyce

Oferta aluminiowych drzwi ThermoSafe wzbogacona została natomiast aż o 14 nowych wzorów w klasycznej stylistyce. 11 z tych modeli ma wysokiej jakości nasadzaną ramę z ornamentami, natomiast 3 pozostałe wykończono frezowanymi profilami tworzącymi kasetony. Firma Hörmann wychodzi w ten sposób naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na klasyczne motywy, pożądane np. przy renowacji starych budynków lub podczas budowy domów w stylu rustykalnym. Opcjonalnie również wewnętrzna strona drzwi wejściowych może mieć klasyczne motywy, tak aby pasowały do drzwi pokojowych ClassicLine firmy Hörmann.

Drzwi ThermoSafe z motywem kasetonów
Trzy klasyczne wzory drzwi ThermoSafe wykorzystują motyw kasetonów z frezowanymi profilami. Fot.  Hörmann

Drzwi Thermo65 w wersji dźwiękoszczelnej

Design to jednak nie wszystko. Tam gdzie istotną rolę odgrywa dźwiękoszczelność połączona z dobrą izolacyjnością cieplną, firma Hörmann proponuje teraz drzwi wejściowe Thermo65 w wersji dźwiękoszczelnej. Te stalowo-aluminiowe drzwi z przegrodą termiczną standardowo mają opadającą uszczelkę progową, która spełnia wymogi 2. klasy izolacyjności akustycznej. Opcjonalnie natomiast można je wyposażyć w specjalny próg, który pozwala uzyskać 3. klasę izolacyjności akustycznej. To oznacza certyfikowaną izolacyjność akustyczną na poziomie do 43 dB. Drzwi dźwiękoszczelne Thermo65 charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną. Ich współczynnik przenikania ciepła UD wynosić może nawet 0,95 W/m2K. Warto jednak pamiętać, że izolacyjność cieplna drzwi aluminiowych jest jeszcze lepsza i wynosi nawet 0,88 W/m²K.

źródło i zdjęcia: HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT