Aspekty projektu docenione przez jury konkursu
W uzasadnieniu werdyktu podkreślono, że dzięki zastosowaniu bramy ALR F42, przystosowanej do nakładania warstw zewnętrznych zlicowanych z fasadą, znika tu podział bramy na składające się podczas ruchu wrót poziome segmenty.
Segmenty te, wykończone - tak samo jak ściana obok - pionowymi listwami, dają wrażenie ciągłości. Podziały znikają bowiem, gdy brama jest zamknięta, a całość wygląda jak jednolita ściana. To unikatowe rozwiązanie pozwoliło inwestorowi ukryć bramę, przy zachowaniu całej jej funkcjonalności, a jednocześnie wyeksponować piękny materiał - drewno.
W prosty i oszczędny w wyrazie projekt domu Podmiejski styl idealnie wpisały się też drzwi wejściowe marki Hörmann – Thermo65. Swoim nowoczesnym wyglądem doskonale komponują się one z surową bryłą budynku, zapewniają też najlepsze właściwości użytkowe. Współczynnik izolacyjności cieplnej wykorzystanego w tym projekcie modelu drzwi wynosi 0,87 W/(m2K).
Odbierając nagrodę, Agnieszka Olędzka z firmy Hörmann podkreśliła, jak ważną rolę w realizacji projektu odegrał partner handlowy Hörmann Polska – firma TERRUM, która odpowiedzialna była za profesjonalną obsługę i fachowy montaż. Zaznaczyła też, że do produkcji bramy i drzwi, które znalazły się w nagrodzonej realizacji wykorzystano wyłącznie zieloną energię.
Nagrody wręczono podczas XI Kongresu Stolarki Polskiej.
źródło i zdjęcie: HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
Komentarze