Drutex został partnerem wystawy "Beksiński w Warszawie"

Drutex poinformował, iż został partnerem wystawy "Beksiński w Warszawie". Będzie to największa czasowa wystawa obrazów jednego z najwybitniejszych współczesnych malarzy. Pojawią się na niej unikatowe, nieupublicznione wcześniej dzieła. 

Drutex został partnerem wystawy "Beksiński w Warszawie"

Termin prezentacji wystawy "Beksiński w Warszawie"

Wystawa odbędzie się w Warszawie w dniach 26 czerwca - 5 września 2021 roku.

W trakcie jej trwania zostanie zaprezentowanych ponad 60 obrazów urodzonego w 1929 roku w Sanoku artysty.

Będzie jej towarzyszyć szereg wydarzeń, m. in. plenerowe pokazy filmów oraz spotkania z osobami związanymi z malarzem. 

Od wielu lat wspieramy i promujemy polską kulturę i to na wielu płaszczyznach. Zaangażowanie się w wystawę prac Zdzisława Beksińskiego jest więc naturalną konsekwencją naszych wcześniejszych działań. Obserwowane w ostatnich latach na całym świecie olbrzymie zainteresowanie tym wyjątkowym artystą potwierdza, że jego twórczość ma charakter uniwersalny i ponadczasowy. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do jeszcze szerszej promocji jego dzieł wśród polskich odbiorców sztuki - mówi Adam Leik, dyrektor ds. marketingu Drutex SA.

Warszawska wystawa będzie wydarzeniem do tej pory niespotykanym. Wśród kilkudziesięciu prezentowanych na niej prac pojawią się dzieła, które nie były wcześniej pokazywane publicznie.

Prace Wielkiego Wizjonera przyjadą do stolicy m. in. z Muzeum Historycznego w Sanoku - największego depozytariusza twórczości Mistrza. Bardzo się cieszę, że Drutex znalazł się w zacnym gronie firm, dzięki którym wystawa będzie dostępna dla szerokiej publiczności. Taka forma mecenatu sztuki jest realnym ucieleśnieniem ducha społecznej odpowiedzialności biznesu - mówi dr Radosław L. Kwaśnicki z Fundacji Nova Ars Poloniae oraz Senior Partner w Kancelarii RKKW - Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy.

Otwarcie wystawy zaplanowano na czerwiec br., czyli miesiąc w którym przypada 92. rocznica urodzin Beksińskiego oraz 16. rocznica jego tragicznej śmierci.

Dzieła artysty prezentowane będą w Centrum Praskim „Koneser”.

Organizatorami wystawy są Muzeum Historyczne w Sanoku, Fundacja Nova Ars Poloniae oraz Galeria Beks.pl. Ponadto całość przedsięwzięcia koordynuje Spatium Art Sp. z o.o.

źródło i zdjęcie: Drutex

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE