Duże przeszklenia są popularnym elementem wyposażenia domów jednorodzinnych i rezydencji. Nieodłączną częścią tego trendu stały się drzwi przesuwne, które pozwalają jednym ruchem ręki usunąć niewidoczną barierę między salonem a tarasem czy ogrodem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu profili o niewielkiej szerokości, tak jak w przypadku systemu ASE 67 PD. Jednocześnie takie rozwiązania spełniają wszystkie normy szczelności, termoizolacyjności i funkcjonalności.
Purystyczny design – bogate możliwości
Obecnie architekci dążą do jak najszerszego otwierania budynków na światło i otoczenie. Efekt ten został uzyskany przez zastosowanie nowatorskiego rozwiązania konstrukcyjnego, w którym filigranowe skrzydło aluminiowych drzwi ASE 67 PD jest chowane w zabudowanej w murze ościeżnicy. W rezultacie ściana płynnie przechodzi w jednolite przeszklenie o wysokości nawet 3 m, przez które można podziwiać panoramiczne widoki na otoczenie domu.
Do wyboru są dwa typy ościeżnic: o wysokości 90 i 57 mm. Pierwsza z nich pozwala na całkowite ukrycie profilu skrzydła w ścianie, zaś drugi, bardziej filigranowy wariant, dedykowany jest obiektom modernizowanym.
W systemie ASE 67 PD zastosowano płaską konstrukcję progu, która tworzy jednolitą całość z posadzką. Jedynym widocznym elementem konstrukcji pozostaje tylko styk profili skrzydeł, którego szerokość może wynosić nawet 31 mm.
Salon z panoramicznymi drzwiami przesuwnymi Schüco ASE 67 PD. Fot. Schüco. |
Komfort i wygoda
Pomimo swojej minimalistycznej konstrukcji przeszklenia panoramiczne ASE 67 PD oferują maksimum funkcjonalności i bardzo dobrą ochronę cieplną. Dzięki dostępności różnych typów zamknięć możliwe jest tworzenie dowolnych układów skrzydeł przesuwanych ręcznie. W zależności od indywidualnej koncepcji można wybrać jeden z trzech wariantów: bez zamka, z zamkiem w strefie centralnej na styku skrzydeł, a także z zamkiem trójpunktowym na boku skrzydła, przy czym zaryglowanie następuje w ościeżnicy.
Możliwe jest tworzenie dowolnych konfiguracji tych rozwiązań, co zapewnia wyższe bezpieczeństwo antywłamaniowe. Zupełnie nowym pomysłem jest możliwość zablokowania otwartego skrzydła w ustalonym położeniu w celu wietrzenia lub mikrowentylacji. W systemie ASE 67 PD zadbano również o optymalną termoizolacyjność. Panoramiczna stolarka Schüco może bez trudu uzyskiwać współczynnik przenikania ciepła Uw od 1,1 W/m2K, dzięki czemu gwarantuje komfort cieplny w pomieszczeniu.
Atutami tego rozwiązania są również izolacyjność akustyczna oraz prosta logika systemowa, która eliminuje ryzyko błędów przy montażu.
System Schüco ASE 67 PD umożliwia realizację różnych wariantów otwarć. Fot. Schüco. |
Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl
Komentarze