Nowość firmy Schüco - aluminiowe drzwi przesuwne

Aluminiowe drzwi przesuwne ASE 67 PD to nowy produkt firmy Schüco. Powstał on z myślą o osobach ceniących otwartą przestrzeń i minimalistyczny design. Wnętrza nabierają przejrzystości i ekskluzywnego stylu dzięki ukryciu ościeżnicy i zmniejszeniu widocznej szerokości skrzydeł.

Nowość firmy Schüco - aluminiowe drzwi przesuwne

Duże przeszklenia są popularnym elementem wyposażenia domów jednorodzinnych i rezydencji. Nieodłączną częścią tego trendu stały się drzwi przesuwne, które pozwalają jednym ruchem ręki usunąć niewidoczną barierę między salonem a tarasem czy ogrodem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu profili o niewielkiej szerokości, tak jak w przypadku systemu ASE 67 PD. Jednocześnie takie rozwiązania spełniają wszystkie normy szczelności, termoizolacyjności i funkcjonalności.

Purystyczny design – bogate możliwości

Obecnie architekci dążą do jak najszerszego otwierania budynków na światło i otoczenie. Efekt ten został uzyskany przez zastosowanie nowatorskiego rozwiązania konstrukcyjnego, w którym filigranowe skrzydło aluminiowych drzwi ASE 67 PD jest chowane w zabudowanej w murze ościeżnicy. W rezultacie ściana płynnie przechodzi w jednolite przeszklenie o wysokości nawet 3 m, przez które można podziwiać panoramiczne widoki na otoczenie domu.

Do wyboru są dwa typy ościeżnic: o wysokości 90 i 57 mm. Pierwsza z nich pozwala na całkowite ukrycie profilu skrzydła w ścianie, zaś drugi, bardziej filigranowy wariant, dedykowany jest obiektom modernizowanym.

W systemie ASE 67 PD zastosowano płaską konstrukcję progu, która tworzy jednolitą całość z posadzką. Jedynym widocznym elementem konstrukcji pozostaje tylko styk profili skrzydeł, którego szerokość może wynosić nawet 31 mm.

Przeszklone drzwi aluminiowe
Salon z panoramicznymi drzwiami przesuwnymi Schüco ASE 67 PD. Fot. Schüco.

Komfort i wygoda

Pomimo swojej minimalistycznej konstrukcji przeszklenia panoramiczne ASE 67 PD oferują maksimum funkcjonalności i bardzo dobrą ochronę cieplną. Dzięki dostępności różnych typów zamknięć możliwe jest tworzenie dowolnych układów skrzydeł przesuwanych ręcznie. W zależności od indywidualnej koncepcji można wybrać jeden z trzech wariantów: bez zamka, z zamkiem w strefie centralnej na styku skrzydeł, a także z zamkiem trójpunktowym na boku skrzydła, przy czym zaryglowanie następuje w ościeżnicy.

Możliwe jest tworzenie dowolnych konfiguracji tych rozwiązań, co zapewnia wyższe bezpieczeństwo antywłamaniowe. Zupełnie nowym pomysłem jest możliwość zablokowania otwartego skrzydła w ustalonym położeniu w celu wietrzenia lub mikrowentylacji. W systemie ASE 67 PD zadbano również o optymalną termoizolacyjność. Panoramiczna stolarka Schüco może bez trudu uzyskiwać współczynnik przenikania ciepła Uw od 1,1 W/m2K, dzięki czemu gwarantuje komfort cieplny w pomieszczeniu.

Atutami tego rozwiązania są również izolacyjność akustyczna oraz prosta logika systemowa, która eliminuje ryzyko błędów przy montażu.

System otwarć drzwi
System Schüco ASE 67 PD umożliwia realizację różnych wariantów otwarć. Fot. Schüco.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE