Produkty Saint-Gobain Building Glass Polska w finale konkursu Dobry Wzór 2018

Szkło grzewcze EGLAS i szkło lakierowane PLANILAQUE COLOR-IT znalazły się w finale jubileuszowej 25. edycji konkursu Dobry Wzór. Obydwa produkty zostały wyróżnione przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego jako dobrze zaprojektowane.

Produkty Saint-Gobain Building Glass Polska w finale konkursu Dobry Wzór 2018

Szkło EGLAS zaprojektowano z myślą o zapewnieniu komfortu cieplnego wewnątrz pomieszczeń, tak by nie narażać na przeciągi czy poczucie chłodu. Szyby EGLAS są sterowanymi elektrycznie szybami zespolonymi lub laminowanymi emitującymi ciepło. W zależności od rodzaju aplikacji i budowy szkła, EGLAS może pełnić funkcje: głównego ogrzewania, komfortu termicznego, andykondensacji oraz topienia śniegu. EGLAS zapewnia przejrzystość szkła i komfort cieplny wewnątrz budynków.

PLANILAQUE COLOR-IT to szkło lakierowane, które swój nasycony kolor uzyskuje za pomocą nakładania na tylną powierzchnię szkła powłoki wysokoodpornego lakieru, a następnie utwardzane jest w wyniku wysokiej temperatury. To świetne rozwiązanie do wystroju wnętrz, z powodzeniem można je stosować w pomieszczeniach, w których występuje podwyższona wilgotność.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Saint-Gobain Building Glass Polska jest wiodącym dostawcą najwyższej jakości rozwiązań oraz najbardziej innowacyjnych produktów z zakresu szkła dla architektury, budownictwa, sektora produkującego okna i drzwi. Wyroby o wysokiej jakości, które wielokrotnie były nagradzane w konkursach, takich jak Dobry Wzór, są wytwarzane w nowoczesnych zakładach produkcyjnych w całej Polsce, wyposażonych w najnowocześniejsze technologie.

Dobry Wzór to konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. W jego ramach dwadzieścia pięć lat temu przyznano pierwszą w Polsce nagrodę za design. Do dziś na podstawie jedynego w kraju, niezależnego monitoringu rynku wzorniczego do udziału zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Konkurs ma ugruntowaną, niezależną i prestiżową pozycję na rynku.

Produkty i usługi biorące udział w konkursie prezentowane są na pokonkursowej wystawie w budynku IWP w Warszawie, na którą wstęp jest wolny. Wydarzenie odbywające się w październiku cieszy się nieustającą popularnością - rok w rok wystawę odwiedza kilka tysięcy osób. Już 22 października odbędzie się finał konkursu.

źródło i zdjęcie: Saint-Gobain

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE