Wakacyjny staż studencki VELUX w Danii

Firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w piętnastej edycji konkursu o staż w biurze architektonicznym firmy VELUX w Danii. Rekrutacja już ruszyła i potrwa do 27 maja 2018 roku.

Wakacyjny staż studencki VELUX w Danii

Ze stażu studenckiego w Danii skorzystało już kilkunastu polskich studentów. Za każdym razem była to dla nich niezwykła przygoda i szansa na zdobycie cennego doświadczenia pod okiem architektów z firmy VELUX, zachęca Monika Kupska-Kupis, członek jury konkursu.

Studenci zainteresowani udziałem w konkursie VELUX o staż powinni przesłać mailem na adres: architekci@velux.pl odpowiednie dokumenty zawierające: list motywacyjny i CV w języku angielskim, list polecający przedstawiciela wydziału (prowadzącego, wykładowcy etc.) w j. polskim lub angielskim oraz portfolio ze swoim dorobkiem. W aplikacji powinien znaleźć się numer telefonu i adres e-mail do kandydata.

Konkurs VELUX

W pierwszym etapie jury weryfikuje nadesłane aplikacje, a w drugim przeprowadzane są rozmowy kwalifikacyjne w j. angielskim z wybranymi przez jury kandydatami, które odbędą się 14 czerwca 2018 r. w Warszawie, w siedzibie firmy VELUX Polska. Przy wyborze laureata jury będzie brało pod uwagę twórczą i kreatywną osobowość studenta. Ważna jest również znajomość j. angielskiego.

Nagroda od VELUX - dwumiesięczna praktyka w Danii

Nagrodą w konkursie jest dwumiesięczna praktyka studencka w terminie 1 sierpnia - 28 września 2018, w biurze architektonicznym w głównej siedzibie firmy VELUX w Hørsholm koło Kopenhagi. Studenci mają możliwość zdobycia doświadczenia i cennej wiedzy na temat ekologicznych, energooszczędnych i wykorzystujących światło dzienne rozwiązań w architekturze. Stażysta przez dwa miesiące pracuje nad projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX pod kierunkiem doświadczonych architektów. W poprzednich latach laureaci konkursu uczestniczyli m.in.w przygotowaniu projektu modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie. Zwycięzca, oprócz możliwości odbycia dwumiesięcznego stażu, otrzymuje również pokrycie kosztów wyjazdu oraz pobytu, a także kieszonkowe ustalone przez organizatora.

Idea konkursu opiera się na promowaniu studentów architektury i propagowaniu wśród nich najnowszej wiedzy na temat ekologicznych, wykorzystujących światło dzienne, rozwiązań w architekturze. Program stażowy VELUX cieszy się wysoka renomą, którą budują jego uczestnicy. Na przełomie lat brali w nim udział najlepsi polscy architekci np. Łukasz Pastuszka, współwłaściciel biura "MOOMOO", które w 2009 r. magazyn "Wallpaper" uznał za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie.

Harmonogram konkursu VELUX:

  • Zakończenie procesu przyjmowania aplikacji: 27 maja 2018 r.
  • Rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami: 14 czerwca 2018 r.
  • Ogłoszenie wyników rekrutacji: 22 czerwca 2018 r.
  • Praktyka zawodowa w Danii: 1 sierpnia - 28 września 2018 r.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: https://www.velux.pl/staz

źródło i zdjęcia: VELUX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE