Nowa huta zostanie wybudowana w sąsiedztwie istniejącego zakładu po spełnieniu wszelkich niezbędnych formalności. Przygotowanie i realizacja projektu inwestycji nastąpi bezzwłocznie. Oczekuje się, że zakład rozpocznie pracę w trzecim kwartale 2019 r., tworząc ponad 150 nowych miejsc pracy. Zapewni produkcję na poziomie 1000 ton szkła dziennie i będzie wyposażony w zaawansowaną technologicznie linię do powlekania szkła.
Kevin Baird, Prezes i Dyrektor Generalny Guardian Glass, powiedział, iż nowy zakład będzie największą inwestycją kapitałową prowadzoną od podstaw w historii Guardian Glass i umocni naszą pozycję jako wiodącego producenta wysoce wydajnych, bezpiecznych i energooszczędnych produktów szklanych dla budynków mieszkalnych i komercyjnych w Europie. Guardian jest pod ogromnym wrażeniem wzrostu gospodarczego w Polsce i jest przekonany, że Częstochowa to idealna lokalizacja, która umożliwi nam lepsze zaspokojenie potrzeb klientów. W związku z budową nowego zakładu otrzymaliśmy ogromne wsparcie od władz miasta Częstochowy, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz polskiego rządu.
Potwierdzeniem, że Polska jest rynkiem strategicznym, będzie również podniesienie wydajności istniejącej linii produkcyjnej szkła typu float huty Guardian w Częstochowie w wyniku przebudowy planowanej na 2018 r.
Oczekujemy dalszego wzrostu w Polsce i w krajach sąsiadujących - wspólna lokalizacja obu zakładów utworzy konkurencyjną i wydajną strukturę, która umożliwi stworzenie szerokiej gamy produktów szklanych i przyczyni się do osiągnięcia długoterminowych korzyści dla klientów w regionie, powiedział Guus Boekhoudt, Wiceprezes Guardian Glass w Europie.
Poza zakładami w Częstochowie, Guardian posiada huty szkła typu float w 10 innych lokalizacjach w Europie, między innymi w: Oroshaza na Węgrzech, Thalheim w Niemczech, a także Riazaniu i Rostowie w Rosji.
źródło i zdjęcie: Guardian
Komentarze