Okna Nowej Generacji VELUX uzyskały korzystniejszy bilans energetyczny dzięki lepszej izolacyjności, jak również poprawie zdolności do pozyskiwania energii słonecznej. W polskich warunkach klimatycznych ta druga cecha okien jest szczególnie istotna zimą. Warto pamiętać, że światło słoneczne wpadające do wnętrza może nie tylko je oświetlać, ale także ogrzewać, wykorzystując darmową energię.
Poprzez zastosowanie technologii ThermoTechnology™ nowe standardowe okna połaciowe VELUX będą lepiej chronić przed stratami ciepła. Jednym z elementów tej technologii jest polistyren ekspandowany wbudowany w skrzydło i ościeżnicę okna, który wpłynął na obniżenie współczynnika przenikania ciepła Uw do 1,2 W/m2K, czyli o 14% w stosunku do obecnie oferowanych modeli.
Patrzenie na efektywność energetyczną okien przez pryzmat bilansu energetycznego uwzględniając ich zdolności do pozyskiwania energii cieplnej ze słońca, to radykalna zmiana w myśleniu o oknach. Niestety nadal dla większości, okna kojarzą się tylko ze stratami ciepła, mówi Lidia Mikołajczyk-Gmur, Dyrektor Generalny VELUX Polska. Mam nadzieję, że nasza Nowa Generacja okien VELUX to zmieni i wszyscy będą woleli mieć w domu okna, które nie tylko dobrze izolują, ale także lepiej pozyskują energię cieplną ze słońca, dodaje.
Udało się to dzięki zwiększeniu powierzchni szyby nawet o 10% zachowując te same wymiary zewnętrzne okna. Oznacza to węższe profile okienne i większą taflę szkła, a także unowocześnioną konstrukcję klapy wentylacyjnej, która mimo, że jest mniejsza oferuje taki sam poziom wentylacji. Dla użytkowników, zwiększona powierzchnia przeszklenia to więcej światła i lepszy komfort życia na poddaszu oraz niższe rachunki.
Okna Nowej Generacji VELUX zyskały unowocześniony, elegancki wygląd, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Przy ich projektowaniu pracowali znakomici projektanci, dlatego można uznać je za świetny przykład światowej klasy duńskiego wzornictwa. Mimo, że są materiałem budowlanym mogą być ozdobą każdego wnętrza, a także eleganckim elementem dachu.
Nowe okna VELUX będzie można montować w konstrukcji dachu na dwóch różnych głębokościach, standardowej lub obniżonej o 40 mm, stosując nowy uniwersalny kątownik montażowy. Niższe osadzenie oznacza bardziej estetyczny wygląd połaci dachowej i mniejsze straty ciepła na połączeniu okna z dachem.
Nowe okna VELUX zostały objęte 18 zgłoszeniami patentowymi i 6 zastrzeżonymi wzorami towarowymi. Europejscy klienci, w tym również polscy, będą mogli kupić Nową Generację okien VELUX wiosną 2013 roku.
źródło i zdjęcie: VELUX
Komentarze