Drewno i aluminium w zgodzie z naturą: poznaj okna Schüco AWS WoodDesign

Projektowanie architektoniczne skłania się ku zacieśnianiu relacji z naturą. Jest to widoczne poprzez wszechobecność materiałów naturalnych i proekologicznych, a także przez implementację przestronnych przeszkleń. Doskonałym uzupełnieniem tych trendów są innowacyjne, hybrydowe systemy okienne Schüco, posiadające ekologiczne certyfikaty Cradle to Cradle.

Drewno i aluminium w zgodzie z naturą: poznaj okna Schüco AWS WoodDesign

Budownictwo nowej ery przykłada coraz większą wagę do ekologii i harmonii z przyrodą. Można to zauważyć nie tylko w konstrukcji i wykończeniu budynków, które coraz częściej wykorzystują surowce naturalne, odnawialne czy z recyklingu, ale również w projektowaniu panoramicznych okien, które oferują rozległe widoki na otaczającą naturę.

Systemy okienne Schüco, zarówno przesuwne, jak i fasadowe, zostały zaprojektowane z myślą o projektach, gdzie natura jest w centrum zainteresowania. Wykorzystując aluminium, drewno naturalne oraz materiały z recyklingu, te rozwiązania idealnie wpisują się w wymagania ekologicznego budownictwa.

Schüco poszerza swoją ofertę o 76 produktów z certyfikatem Cradle to Cradle, co stanowi dowód na ich zgodność z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju.

Salon z panoramicznymi drzwiami przesuwnymi Schüco AS PD 75.HI w wersji WoodDesign i fasadą nakładkową na podkonstrukcji drewnianej Schüco AOC.TI.

Inspirujący duet aluminium i naturalnego drewna

Drewno, od wieków będące źródłem inspiracji dla architektów i projektantów wnętrz ze względu na jego wszechstronność i łatwość obróbki, znalazło swoje zastosowanie w innowacyjnym systemie okiennym Schüco AWS WoodDesign.

W tym systemie minimalistyczna, aluminiowa rama okna została połączona z eleganckimi powierzchniami z dębu od strony wewnętrznej, tworząc wyjątkowe połączenie materiałów. Taka kompozycja doskonale komponuje się z wnętrzami, w których dominują naturalne surowce.

System okienny Schüco AWS WoodDesign oferowany jest w dwóch wariantach, z głębokością zabudowy 75 lub 90 mm, oraz szerokością frontowej części ramy wynoszącą odpowiednio 67 i 77 mm, co pozwala na dopasowanie do różnorodnych potrzeb i preferencji. Posiadający srebrny certyfikat Cradle to Cradle (C2C), system podkreśla swoje zrównoważone cechy.

Dopełnieniem oferty jest panoramiczny system przesuwny Schüco AS PD 75.HI WoodDesign, który harmonijnie współgra z oknami AWS WoodDesign. Umożliwia on tworzenie ekstensywnych, szerokich przejść, w ramach których można zamontować do czterech skrzydeł o maksymalnych rozmiarach 3500x3500 mm każde.

Charakteryzując się wąskimi lub całkowicie niewidocznymi ramami, tworzy efekt "szklanej ściany", gdzie jedynie wąska, 35-milimetrowa strefa styku skrzydeł jest widoczna, mogąca być dodatkowo zaakcentowana listwą z naturalnego drewna.

Taki design jeszcze bardziej podkreśla lekkość i przejrzystość konstrukcji, wprowadzając do wnętrz więcej światła i poczucie przestrzeni.

Dwie nowe odmiany aluminium Schüco o obniżonej zawartości CO2 mają deklaracje EPD.

Carbon Control – ekologiczne aluminium

Aluminium jest materiałem przyjaznym dla procesów recyklingu, choć jego produkcja może generować znaczną ilość emisji dwutlenku węgla, szczególnie gdy wykorzystuje się energię pochodzącą z paliw kopalnych.

Aby zmniejszyć ten ślad węglowy, Schüco wprowadziło do swojej oferty Carbon Control dwa nowe typy aluminium o zredukowanej emisji CO2: Low Carbon (LC) z niską emisją oraz Ultra Low Carbon (ULC) z bardzo niską emisją CO2.

Te materiały mogą być stosowane do produkcji całego asortymentu okien, drzwi i fasad oferowanych przez Schüco. Odmiany LC i ULC posiadają deklaracje środowiskowe EPD, które szczegółowo informują o ich wpływie na środowisko, w tym na efekt cieplarniany.

Deklaracje te, wydane przez Instytut Budownictwa i Środowiska w Berlinie (Institut Bauen und Umwelt e.V.), wskazują, że emisja CO2e dla aluminium LC wynosi 4,47 kg na kilogram, podczas gdy dla ULC jest to zaledwie 2,27 kg CO2e/kg.

Co więcej, wersja ULC charakteryzuje się co najmniej 75% zawartością materiału z recyklingu. Architekci mają możliwość oceny wpływu wybranych typów aluminium na bilans węglowy planowanych budynków dzięki użyciu oprogramowania kalkulacyjnego SchüCal 3D, które umożliwia także generowanie certyfikatów środowiskowych EPD.


Źródło i zdjęcia: Schüco

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT